Biznes i gospodarka

Korzyści nowoczesnego oświetlenia LED w kontekście efektywności energetycznej i produktów przemysłowych

Przykład zastosowania nowoczesnego oświetlenia led galerii handlowejW dynamicznie zmieniających się warunkach panujących na świecie każdy właściciel zakładu przemysłowego usilnie próbuje szukać źródeł oszczędności. Jednym z kluczowych aspektów, które umożliwią zwiększenie konkurencyjności firmy, jest zaawansowany audyt oświetlenia i modernizacja właśnie tego obszaru. Wymiana przestarzałych opraw na nowe i energooszczędne modele od zaufanego producenta oświetlenia LED to jeden ze skutecznych sposobów na zmniejszenie comiesięcznych rachunków, które otrzymuje każde przedsiębiorstwo. Dowiedz się więcej o tym, jak nowoczesne lampy i oprawy oświetleniowe mogą wesprzeć rozwój Twojej firmy!

Europejska Chmura we Wrocławiu – OVHcloud świętuje niemal dwie dekady zaufanej chmury w Polsce

ovhcloud otwarcieWrocławski oddział, otwarty w 2004 roku, był pierwszym zagranicznym przedstawicielstwem Grupy OVHcloud poza Francją, a zarazem kamieniem milowym dla tego największego europejskiego dostawcy chmury. Firma OVHcloud niemal dwie dekady temu dostrzegła potencjał Polski: stabilny wzrost, gotowość na transformację cyfrową oraz chłonny rynek, gotowy na innowacyjne rozwiązania. Gigantyczny potencjał sprzedażowy oraz znakomite położenie na mapie Europy sprawiły, że Polska jest przez OVHcloud postrzegana jako naturalna brama do całego regionu. Potwierdza to raport Digital/McKinsey, w którym nazwano nasz kraj „cyfrowym challengerem” (ang. digital challenger), którego szybki rozwój gospodarki cyfrowej może przynieść regionowi blisko 200 mld euro dodatkowego PKB do 2025 roku.

Dolnośląskie - tu zaczyna się etyczny biznes - XXVI edycja programu Przedsiębiorstwo Fair Play

fair playProgram Przedsiębiorstwo Fair Play to organizowane na szeroką skalę przedsięwzięcie, które już od ponad 25 lat wskazuje firmom z całej Polsce wartości, jakimi najlepiej kierować się w swoich działaniach. W tak dynamicznie zmieniającym się świecie coraz trudniejsze okazuje się podejmowanie słusznych decyzji i dokonywanie właściwych wyborów bez wdrożenia dobrego systemu wartości i stałego przestrzegania ustalonych zasad działania. Doskonale zdają sobie z tego sprawę firmy z województwa dolnośląskiego, które od wielu lat przystępują do programu i sięgają po najwyższe wyróżnienia.  

Tegoroczna edycja została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.

Nabór wniosków o wparcie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków wydłużony do końca marca

ochrona zabytkowGminy, powiaty i województwa mają dodatkowe dwa tygodnie na składanie wniosków o dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Wydłużony nabór wniosków potrwa do 31 marca (wcześniej jego zakończenie planowano na 17 marca). Operatorem Programu jest Bank Gospodarstwa Krajowego, wnioski można składać w Aplikacji Polski Ład.

Rozpoczynasz karierę? Oto siedem wskazówek, o których warto pamiętać podczas pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej

rozmowaNajczęstszym problemem osób wkraczających na rynek pracy jest brak doświadczenia zawodowego. Dyplom uczelni wyższej już dawno przestał gwarantować objęcie wymarzonej posady. Ekspertka rekrutacji i specjalistka do spraw pozyskiwania talentów radzi, na co zwrócić uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej, żeby wyróżnić się spośród kandydatów o podobnym wykształceniu.

Sprawdzony znak promocyjny na niepewne czasy. Zgłoś produkt lub usługę do 33. edycji Konkursu „Teraz Polska”

teraz polskaDo końca stycznia można zgłaszać produkty, usługi i innowacje do 33. edycji Konkursu „Teraz Polska”. Firmy, które zwyciężą otrzymają prawo do posługiwania się Godłem „Teraz Polska”, czyli najbardziej rozpoznawalnym znakiem promocyjnym na polskim rynku.

Preferencyjne pożyczki dla samorządów na inwestycje

fundacja rozwojuFundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej rozpoczyna nabór wniosków do kolejnej edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego (SPP). Wiosenna edycja rozpocznie się 1 marca i potrwa do 26 marca. Pożyczki o bardzo preferencyjnym oprocentowaniu samorządy mogą przeznaczyć na finansowanie budowy lub modernizacji: placówek oświatowych, sieci i stacji wodociągowych, systemu zbiorowego odprowadzania i oczyszczania ścieków, dróg gminnych oraz powiatowych, a także przedsięwzięć w zakresie odnawialnych źródeł energii. Pula środków w ramach programu na 2022 rok wynosi 15 mln złotych.

Piękne umysły poszukiwane!

konkurs kobiety25 marca rozpoczął się nabór zgłoszeń do 21. edycji Programu stypendialnego L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. Od lat polskie naukowczynie prowadzące badania z zakresu szeroko pojętych nauk o życiu, otrzymują możliwość prezentacji i promocji swoich osiągnięć naukowych oraz roczne stypendium. Aplikacje można składać online od 25 marca do 11 maja br.

Bariery do kariery, czyli jakie są największe wyzwania na drodze zawodowej kobiet?

kobiety pracaJedna czwarta kobiet na menedżerskich stanowiskach czuje się niedoceniana w miejscu pracy. Mimo wysokiego stanowiska i pełnienia odpowiedzialnej funkcji, 61% badanych kobiet postrzega swoją rolę w firmie jako wspierającą a nie przywódczą, a 40% uważa swoje osiągnięcia za przeciętne. Jakie wnioski płyną z najnowszego badania Clue PR pt. Bariery do kariery? Z jakimi przeszkodami na drodze do rozwoju zawodowego kobiety muszą się mierzyć najczęściej?

PRIME-TIME® SEO czyli jeszcze skuteczniejsze pozycjonowanie od Media Click

Pozycjonowanie stronNawet osoby nie zajmujące się bezpośrednio prowadzeniem biznesu spotkały się z terminem pozycjonowanie stron internetowych. Większość orientuje się mniej więcej o co chodzi, lecz wiedza ta zazwyczaj jest powierzchowna, obarczona przy tym wieloma mitami i przeinaczeniami. Tu postaramy się szerzej przybliżyć temat pozycjonowania.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 19

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2023-11-30 11:28)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Statystyki GPW - 23 sierpnia, 10:34
Money.pl - Kliknij po więcej
Największe wzrosty - notowania giełdowe
Walor
City Service SE Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
Sleepz AG
All in! Games SA
APS Energia SA
Wspierane przez Money.pl
Statystyki GPW - 23 sierpnia, 10:34
Money.pl - Kliknij po więcej
Największe spadki - notowania giełdowe
Walor
PCC Rokita SA Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
PCC Exol SA
New Tech Capital SA
Elzab SA
Wspierane przez Money.pl
Surowce - notowania online
Money.pl - Kliknij po więcej
Nazwa Jednostka Wartość [USD] Zmiana Ostatnia zmiana
 Złoto uncja 2038,40 -0,33% [11:11]
 Ropa brent baryłka 83,76 +1,33% [11:11]
 Pallad uncja 1021,53 -1,54% [11:10]
 Platyna uncja 936,30 -0,31% [11:11]
 Srebro uncja 25,06 +0,08% [11:11]
Wspierane przez Money.pl