Program Aktywizacja dla nowych firm

Program AktywizacjaZałożenie własnej działalności gospodarczej to świetny sposób na osiągnięcie powodzenia zawodowego i niezależności ekonomicznej. Rejestrując firmę w odpowiednich urzędach, awansujemy w oczach otoczenia na przedsiębiorcę, czyli człowieka zaradnego, z pomysłem i głową do interesów.

W gruncie rzeczy tak właśnie jest, bo przecież założenie firmy nie dzieje się przypadkowo i zwykle poprzedzone jest jakimś namysłem i planem.

Początki zwykle są trudne. Nowe przedsiębiorstwo musi zmierzyć się z problemami organizacyjno-administracyjnymi. To właśnie na starcie nowej firmy jej właściciel ponosi najwięcej wydatków. Dlatego każdy sposób na uzyskania oszczędności jest bardzo ważny i korzystny dla przedsiębiorstwa.

Program Aktywizacja na pomoc nowej firmie

Najlepszym wsparciem dla dopiero co założonej działalności gospodarczej jest obniżenie kosztów związanych z jej prowadzeniem. Uzyskane w ten sposób kwoty można przeznaczyć na inne działania, na przykład takie, które pomogą zdobyć nowych klientów i zwiększyć sprzedaż.

Z tego właśnie powodu powstał Program Aktywizacja będący projektem mającym na celu bardzo konkretne wsparcie dla nowych przedsiębiorców. Udział w programie pozwala na darmowy roczny dostęp do platformy księgowości online oraz specjalistycznej pomocy w obszarze prawa księgowo-podatkowego.

Takie programy są ważne

W poprzedniej edycji Programu Aktywizacja udział wzięło ponad 1000 przedsiębiorców. - mówi Andrzej Lazarowicz, prezes Dolnośląskiej Grupy Wspierania Biznesu (inicjatora i pomysłodawcy przedsięwzięcia) - Tak wysoka liczba zaktywizowanych przedsiębiorców przerosła nasze oczekiwania. Konkretne wyniki pokazują również, że tego rodzaju programy cieszą się dużą popularnością wśród nowych firm, a w związku z tym są potrzebne. Właśnie z tego powodu rusza kolejna odsłona Programu Aktywizacja.

Na pytanie, dlaczego projekt skierowany jest tylko do nowych firm, Andrzej Lazarowicz odpowiada - Dla każdej firmy najważniejszy jest pierwszy rok działania. Celem akcji jest zarówno wsparcie dla osób, które właśnie założyły swoją działalność, jak i tych dopiero planujących to zrobić.

Co może zyskać właściciel firmy?

Każdy właściciel małej firmy ma wiele zadań do wykonania, często musi znać się na wszystkim. Jednym z takich działań jest prowadzenie księgowości. Oczywiście można to robić samemu, jednak księgowość jest na tyle specyfinczą dziedziną, że wymaga dobrej znajomości przepisów i ciągłego uzupełniania swojej wiedzy, żeby być na bieżąco z aktualnie obowiązującymi regulacjami. W takim przypadku przedsiębiorca, zamiast zająć się rozwojem firmy, poświęcałby swój czas na księgowanie. Dlatego warto korzystać ze wsparcia specjalistów.

Jednak nie wszystkich przedsiębiorców na początku swojej przygody z biznesem stać na biuro rachunkowe. Z kolei wybór księgowości internetowej pozwala zaoszczędzić w ciągu całego roku nawet do kilka tysięcy złotych. Dla nowej działalności gospodarczej kwota tej wysokości często stanowi o być albo nie być firmy.

Program Aktywizacja - korzyści

Odbiorcy Programu Aktywizacja to nie tylko nowe firmy

Organizatorzy Programu Aktywizacja kierują swój projekt także do odbiorców, których działania mają na celu aktywizację osób bezrobotnych oraz upowszechnianie polskiej przedsiębiorczości. Należą do nich między innymi takie organizacje, jak powiatowe urzędy pracy oraz biura karier, działające przy uczelniach wyższych. Doświadczenia wyniesione z poprzedniej edycji Programu Aktywizacja pokazują jasno, że można liczyć na spore zainteresowanie tych instytucji. W poprzedniej edycji projektu do Programu przystąpiły najbardziej renomowane szkoły wyższe w naszym kraju, takie jak Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski czy Uniwersytet Śląski.

Warunki przystąpienia do Programu Aktywizacja

Wzięcie udziału do Programu Aktywizacja umożliwia na korzystanie za darmo przez rok z narzędzi finansowo-księgowych oraz handlowych na platformie internetowej wFirma.pl pomagającej sprawnie zarządzać swoim biznesem. Młody przedsiębiorca ma możliwość zaoszczędzić na kosztach księgowych i otrzymać wsparcie specjalistów.

Warunkiem wzięcia udziału w projekcie jest założenie firmy w ciągu ostatnich 60 dni przed przystąpieniem do programu.

Jak przystąpić do projektu?

Sposób przystąpienia do Programu Aktywizacja jest bardzo prosty. Wystarczy wejść na stronę ProgramAktywizacja.pl i wypełnić znajdujący się tam formularz rejestracyjny.

Jak działa Program Aktywizacja?

Organizator Programu Aktywizacja:

Dolnośląska Grupa Wspierania Biznesu Sp. z o.o.
ul. B. Krzywoustego 105/21 | 51-166 Wrocław
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.dgwb.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2020-09-22
USD 3,8359 +1,04%
EUR 4,5055 +0,57%
CHF 4,1902 +0,82%
GBP 4,9195 +0,89%
Wspierane przez Money.pl
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2020-09-23 08:38)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Statystyki GPW - 22 września, 17:00
Money.pl - Kliknij po więcej
Największe wzrosty - notowania giełdowe
Walor
Termo-Rex SA Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
Delko SA
Harper Hygienics SA
Baltic Bridge SA
Wspierane przez Money.pl
Statystyki GPW - 22 września, 17:00
Money.pl - Kliknij po więcej
Największe spadki - notowania giełdowe
Walor
Regnon SA w likwidacji Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
Yolo SA
Ampli SA w upadłości układowej
Satis Group SA w restrukturyza
Wspierane przez Money.pl
Surowce - notowania online
Money.pl - Kliknij po więcej
Nazwa Jednostka Wartość [USD] Zmiana Ostatnia zmiana
 Złoto uncja 1881,30 -1,21% [08:36]
 Ropa brent baryłka 41,39 -0,93% [08:36]
 Pallad uncja 2220,30 -0,48% [08:36]
 Platyna uncja 852,10 -1,43% [08:36]
 Srebro uncja 23,32 -4,86% [08:36]
Wspierane przez Money.pl