Linda Parys o odwadze, która nie lubi komfortu

creativemorningsLinda Parys ubiera ludzi i ich historie. Do tej pory znana we Wrocławiu przede wszystkim jako założycielka i właścicielka Fu-Ku, unika zaszufladkowania i wciąż stawia sobie nowe wyzwania. Jakie? O odwadze i nieustannym wychodzeniu ze strefy komfortu opowie podczas spotkania CreativeMorningsWRO, które rozpocznie się 23 marca o godz. 8:30 w galerii BWA Studio przy ul. Ruskiej 46a we Wrocławiu.

Ryzyko, ciekawość, działanie. Trzy szczeble, bez których trudno przeskoczyć od snucia marzeń do ich realizacji. Lindzie Parys po tej drabinie udało się wspiąć bardzo szybko. Własną firmę założyła w wieku 22 lat, podczas studiów, z głową pełną pomysłów, ale bez wielkich pieniędzy w portfelu. Od początku chciała promować polską modę i design, dlatego zaprosiła do współpracy utalentowanych, choć wówczas mało znanych projektantów. Najpierw otworzyła własny concept store i studio fotograficzne, potem na ulice Wrocławia i innych miast wyjechał Fashion Truck, czyli butik na czterech kółkach z modą polskich twórców.

Słowo ,,odwaga”, czyli temat marcowego spotkania CreativeMornings, Linda Parys mogłaby odmieniać przez wszystkie przypadki, ale zamiast tego woli skromnie przyznać, że po prostu robi to, co kocha. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych, która realizuje się jako stylistka i fotograf. Aby napędzać swoje kolejne projekty, potrzebuje czasu, aby zwolnić. Kiedy w 1986 roku w Rzymie otwierał się pierwszy lokal globalnej sieci fast-foodów, Carlo Petrini w geście protestu wyszedł na ulicę z domową pizzą i makaronem. Linda Parys przeszczepiła ideę slow life i slow food na grunt mody i otworzyła w 2011 roku Fu-Ku Concept Store, oferując na półkach polskie ubrania, torebki i biżuterię jako alternatywę wobec trendów lansowanych przez koncerny.

- Większość osób postrzega mnie przez pryzmat właścicielki Fu-Ku. A ja mam potrzebę, aby raz na jakiś czas znów ruszyć w nieznane, opuścić strefę komfortu i wyznaczyć sobie nowe wyzwania. Wtedy warto zrzucić odgórnie narzuconą maskę, aby wciąż dobrze czuć się w swojej skórze – mówi o sobie Linda Parys.

Uczestnicy marcowego spotkania CreativeMorningsWRO będą mieli okazję porozmawiać z Lindą i poznać ją z mniej znanej strony. Czy sama siebie postrzega jako odważną? Co zrobić, gdy podążanie za zawodowymi pragnieniami odciska się piętnem na przyjaźniach i oczekiwaniach innych ludzi? Jak upewnić się, że nasze wybory są słuszne? I czy warto poświęcać się jednemu projektowi bez reszty?

Linda Parys

Fotograf oraz stylistka z zawodu i zamiłowania. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Fotografia i Multimedia oraz Sztuka Mediów, Międzynarodowe Forum Fotografii Kwadrat, Akademię Wizażu i Stylizacji oraz filologię francuską. W 2011 roku założyła we Wrocławiu Fu-Ku - jeden z pierwszych concept store’ów w kraju. Pięć lat później uruchomiła pierwszy Fashion Truck, aby na czterech kółkach docierać z kreacjami polskich projektantów również do innych miast.

Swoimi pasjami mogłaby obdzielić kilka osób. Realizuje sesje zdjęciowe dla marek, fotografuje sztukę, w wolnym czasie stawia kroki na kolejnych kontynentach. Od najmłodszych lat i pierwszych podróży nie rozstaje się z aparatem. Jej obiektyw jak i spojrzenie na modę zawsze szukają na pierwszym planie ludzi i osobistych historii, które mogą oni opowiedzieć.

Agenda na 23 marca 2018 r. (piątek):

08:30 – 9:00 – rejestracja i śniadanie
09:00 – 9:10 – rozpoczęcie, powitanie
09:10 – 09:30 – wystąpienie Lindy Parys
09:30 – 10:00 – pytania od publiczności i zakończenie (można wracać do pracy) :)

Miejsce: BWA Studio, ul. Ruska 46a, III piętro, Wrocław.

Zapisy internetowe ruszają w poniedziałek 19 marca o godz. 11.00 pod adresem: https://creativemornings.com/talks/courage-linda-parys

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2020-07-03
USD 3,9764 +0,60%
EUR 4,4671 +0,03%
CHF 4,2018 +0,23%
GBP 4,9560 +0,12%
Wspierane przez Money.pl
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2020-07-03 18:58)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Statystyki GPW - 3 lipca, 17:02
Money.pl - Kliknij po więcej
Największe wzrosty - notowania giełdowe
Walor
Sunex SA Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
Everest Investments SA
Efekt SA
Primetech SA
Wspierane przez Money.pl
Statystyki GPW - 3 lipca, 17:02
Money.pl - Kliknij po więcej
Największe spadki - notowania giełdowe
Walor
T-Bull SA Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
Private Equity Managers SA
Czerwona Torebka SA
CPI FIM SA
Wspierane przez Money.pl
Surowce - notowania online
Money.pl - Kliknij po więcej
Nazwa Jednostka Wartość [USD] Zmiana Ostatnia zmiana
 Złoto uncja 1781,35 -0,35% [07:18]
 Ropa brent baryłka 43,08 +0,72% [07:18]
 Pallad uncja 1923,00 -0,56% [07:10]
 Platyna uncja 825,15 -0,08% [07:17]
 Srebro uncja 18,28 -0,22% [07:18]
Wspierane przez Money.pl