Festiwal Pracy JOBICON po raz trzeci we Wrocławiu

Festiwal Pracy JOBICON we Wrocławiu 8 paździiernikaWe Wrocławiu odbędzie sie Festiwal Pracy JOBICON już po raz trzeci. To kolejna edycja wydarzenia skierowanego do studentów, absolwentów oraz młodych specjalistów.

Termin wydarzenia to 8 października 2019. Festiwal JOBICON stanowi doskonałą okazję do poznania czołowych pracodawców regionu, jak i całej Polski, ale także do spotkań uczestników z inspirującymi mówcami, rekruterami czy trenerami HR. Gwiazdami jesiennej edycji będą Ewa Chodakowska i Dorota Wellman.

Pobierz bezpłatny bilet na Festiwal Pracy JOBICON

JOBICON sprzyja karierze

Festiwal Pracy JOBICON to wydarzenie stworzone z myślą o studentachi absolwentach, którzy chcą połączyć praktyczne poszukiwania pracy z rozwojem osobistym. Jesienna edycja odbędzie się w trzech miejscach: 8 października we Wrocławskim Centrum Kongresowym, 10 października w Centrum Praskim Koneser w Warszawie oraz 17 października w TAURON Arena Kraków.

W zeszłym roku po raz pierwszy JOBICON odbył się w trzech miastach i zgromadził blisko 14 000 odwiedzających oraz 250 firm. Ideą, która przyświecała nam przy organizacji, była zmiana tradycyjnej formuły targów pracy w wydarzenie, które da uczestnikom nie tylko możliwość rozmowy z pracodawcą, ale pozwoli na zdobycie wiedzy, dawki inspiracji oraz dobrą zabawę. To wszystko w towarzystwie ekspertów, gwiazd i influencerów tworzących świetną atmosferę. Dobra sytuacja na rynku pracy, rekordowo niski poziom bezrobocia i duży popyt na młodych specjalistów dają kandydatom szansę na wybieranie spośród najciekawszych ofert, u najlepszych pracodawców. Chcemy w jednym miejscu połączyć te dwa światy. Wiemy, że udział w Festiwalu Pracy JOBICON zwiększa szansę uczestników na pasjonujące kariery, a pracodawcom daje możliwość przyciągnięcia najlepszych talentów - opowiada Emilia Dąbrowska, Marketing Product Owner w Grupie Pracuj.

JOBICON w pigułce

  • To trzecia edycja Festiwalu Pracy Jobicon.
  • Festiwal po raz drugi odbędzie się w aż trzech miastach.
  • Udział w wydarzeniu potwierdziło blisko 200 pracodawców.
  • Udział w evencie jest możliwy po bezpłatnej rejestracji.
  • Goście specjalni: Ewa Chodakowska, Dorota Wellman, Janina Daily i inni.
  • W programie m.in. symulacje rozmów o pracę, darmowe sesje foto i analizy CV z ekspertami.

Festiwal JOBICON pełen gwiazd

Podczas serii wystąpień uczestnicy zapoznają się z ciekawymi historiami ludzi ze świata biznesu, nauki i mediów. Gościem specjalnym Festiwalu JOBICON w Krakowie będzie Ewa Chodakowska. To jedna z najbardziej wpływowych osób w Polsce, zaliczana do grona 50 najbogatszych Polek. W biznesie zaczynała od zera, a w ciągu kilku lat zbudowała fitnessowe imperium. W ciągu ostatnich dwóch lat z wielkim sukcesem wprowadziła na rynek marki własne - linię zdrowych przekąsek Be Raw, kolekcję kostiumów Mission Swim, naturalne kosmetyki Be Bio oraz BeDiet catering. Uczestnikom Festiwalu JOBICON opowie o swojej drodze od marki osobistej do biznesowego sukcesu.

W Warszawie oraz Wrocławiu gościem specjalnym będzie Dorota Wellman - ceniona dziennikarka, producentka programów radiowych, oraz telewizyjnych, laureatka Wiktora i najcenniejsza gwiazda roku 2018 wg rankingu Forbes. Na Festiwalu Pracy JOBICON opowie, dlaczego niestandardowe rozwiązania są lepsze, niż utarte szlaki. Wykład nawiązuje do jej licznych i różnorodnych doświadczeń zawodowych oraz prywatnych Doroty Wellman, składających się na barwne i pełne anegdot wystąpienie.

We wszystkich trzech miastach o dwóch kluczowych umiejętnościach, które pozwolą każdemu przeskoczyć przez procesy rekrutacyjne, opowie Janina Bąk. To wykładowczyni w Trinity College w Dublinie, która prowadzi blog Janina Daily, codziennie czytany przez dziesiątki tysięcy fanów. Zza uczelnianego biurka trafiła na okładkę "Wysokich Obcasów". Umie liczyć, opowiadać i opowiadać o liczeniu. Podczas wystąpienia uczestnicy dowiedzą się m.in. jak pisać i mówić o sobie, by ludzie chcieli nas słuchać -unikając generycznych narracji i nieskutecznych zwrotów.

Wykłady, warsztaty i spotkania z ekspertami

W każdym z trzech miast, przez cały dzień, przy specjalnych stanowiskach, na uczestników będą czekali eksperci związani z branżą rekrutacyjną. Chętni będą mogli wziąć udział w symulacjach rozmów rekrutacyjnych, poddać analizie swoje CV oraz zrobić profesjonalne zdjęcie do dokumentów.

Dynamicznie zmieniający się rynek pracy, stawia przed młodymi ludźmi szereg wyzwań. Mile widziana przez pracodawców jest aktywna postawa kandydatów, którzy jeszcze w trakcie kształcenia uczestniczą w stażach, praktykach czy podejmują się pierwszej, poważnej pracy. Z pełną świadomością tych oczekiwań zaproponowaliśmy program jesiennej edycji Festiwalu Pracy JOBICON. Poza strefą pracodawców, u których uczestnicy znajdą oferty staży oraz pracy, czekają także cykle wykładów oraz warsztatów, spotkania z ekspertami, analiza CV czy symulacje rozmów kwalifikacyjnych. Naszym celem jest pokazanie wchodzącym na rynek pracy kandydatom, jak rozpocząć poszukiwania swojej drogi zawodowej za sprawą konkretnych wskazówek, inspiracji i narzędzi pomocnych w dalszym rozwoj - opowiada Katarzyna Kociuba, Manager Zespołu Promocji Marki w Grupie Pracuj.

Co jeszcze?

Oprócz spotkań z pracodawcami, organizatorzy przygotowali dla uczestników prelekcje przedstawicieli BNP Paribas Securities Services, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, HENEKEN, Brown Brothers Harriman czy 3M. W programie także warsztaty poświęcone budowaniu kariery w IT, prowadzone przez specjalistów szkoły Coders Lab. O kulisach pracy w marketingu opowie Anna Ledwoń-Blacha, Co-founder w More Bananas, Paulina Basta zaprezentuje ścieżki rozwoju w HR, a zawiłości branży finansowej przybliży ekspert mBanku.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2023-11-30 11:28)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Statystyki GPW - 23 sierpnia, 10:34
Money.pl - Kliknij po więcej
Największe wzrosty - notowania giełdowe
Walor
City Service SE Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
Sleepz AG
All in! Games SA
APS Energia SA
Wspierane przez Money.pl
Statystyki GPW - 23 sierpnia, 10:34
Money.pl - Kliknij po więcej
Największe spadki - notowania giełdowe
Walor
PCC Rokita SA Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
PCC Exol SA
New Tech Capital SA
Elzab SA
Wspierane przez Money.pl
Surowce - notowania online
Money.pl - Kliknij po więcej
Nazwa Jednostka Wartość [USD] Zmiana Ostatnia zmiana
 Złoto uncja 2038,40 -0,33% [11:11]
 Ropa brent baryłka 83,76 +1,33% [11:11]
 Pallad uncja 1021,53 -1,54% [11:10]
 Platyna uncja 936,30 -0,31% [11:11]
 Srebro uncja 25,06 +0,08% [11:11]
Wspierane przez Money.pl