Europejska Chmura we Wrocławiu – OVHcloud świętuje niemal dwie dekady zaufanej chmury w Polsce

ovhcloud otwarcieWrocławski oddział, otwarty w 2004 roku, był pierwszym zagranicznym przedstawicielstwem Grupy OVHcloud poza Francją, a zarazem kamieniem milowym dla tego największego europejskiego dostawcy chmury. Firma OVHcloud niemal dwie dekady temu dostrzegła potencjał Polski: stabilny wzrost, gotowość na transformację cyfrową oraz chłonny rynek, gotowy na innowacyjne rozwiązania. Gigantyczny potencjał sprzedażowy oraz znakomite położenie na mapie Europy sprawiły, że Polska jest przez OVHcloud postrzegana jako naturalna brama do całego regionu. Potwierdza to raport Digital/McKinsey, w którym nazwano nasz kraj „cyfrowym challengerem” (ang. digital challenger), którego szybki rozwój gospodarki cyfrowej może przynieść regionowi blisko 200 mld euro dodatkowego PKB do 2025 roku.

– Decyzja o rozpoczęciu ekspansji OVHcloud właśnie od naszego kraju, odzwierciedlała postrzeganie Polski jako technologicznego hubu tej części świata. Polacy są entuzjastami nowych technologii, o czym świadczą świetnie kształceni fachowcy, fakt bycia m.in. liderem transakcji bezgotówkowych, a także śmiałe i innowacyjne projekty klientów, których mamy przywilej być partnerem – podkreśla Robert Paszkiewicz, szef regionu CEE w OVHcloud. – To ogromna satysfakcja urzeczywistniać polską inżynieryjną myśl, a także wspierać firmy z regionu w ich cyfrowej transformacji.

– Współpraca z OVHcloud to dla nas znacznie więcej niż korzystanie z kolejnej chmury. Co wyróżnia OVHcloud na tle innych dostawców, to ich autentyczne podejście do startupów. Dostrzegają w nas nie tylko klienta, ale partnera na drodze do sukcesu. W naszej współpracy z OVHcloud najbardziej cenimy ludzki aspekt relacji. Dzięki OVHcloud nie czujemy się jak kolejny anonimowy klient w globalnej bazie. Zespół OVHcloud odpowiedzialny za program dla startupów posiada własne doświadczenie w zakładaniu i prowadzeniu firm, co przekłada się na głębsze zrozumienie naszych potrzeb i wyzwań. To nie jest „tylko chmura”– to coś znacznie więcej, wsparcie idące poza standardowe ramy – mówi Mateusz Wojdyło, CEO, ShareP.

Centrum Danych w Polsce od 7 lat

Strategiczna ekspansja pozwoliła OVHcloud zarówno rozszerzyć działalność w Europie Środkowo -Wschodniej, jak i przyśpieszyć rozwój oferty, bowiem wraz z wrocławską siedzibą uruchomiono w Polsce także dedykowane centrum badawczo - rozwojowe. R&D, skupiające lokalne talenty, od początku rozwijało m.in. ofertę hostingu współdzielonego czy ofertę chmury publicznej, a także inne produkty z szerokiego portfolio grupy, do dziś z powodzeniem wykorzystywane przez klientów na całym świecie. Mając na uwadze potrzeby dynamicznej cyfryzacji, a także bezpiecznego przechowywania danych, w 2017 r. OVHcloud otworzyło w Polsce także własne centrum danych.

Klienci z całego regionu doceniają je za bliskość, dogodne położenie w centrum Polski, zgodność z jurysdykcją UE, ponad 14.000 serwerów, gwarancję cybersuwerenności danych, a także spełnianie wymogów branżowych certyfikatów, m.in. ISO 27001, PCI-DSS i HDS, cenionych zwłaszcza przez branże medyczną, finansową czy ubezpieczeniową. Od sierpnia br. stery centrum przejął doświadczony manager, Grzegorz Jurkowski.

–Na potrzeby klientów, a także międzynarodowych organizacji, które planują skalować swoją działalność na dalsze rynki bądź oferować rozwiązania w tym regionie, oferujemy dogodne położenie, zgodność z RODO oraz filozofię, która leży w naszym DNA, że dane naszych klientów są tylko ich własnością – mówi Grzegorz Jurkowski, Data Center Manager.

Poza szeroką ofertą, OVHcloud wyróżnia podejście wobec pracowników. Mając na względzie komfort pracy, we wrześniu br., nastąpiła przeprowadzka do nowego, komfortowego biura w MidPoint71 przy ulicy Powstańców Śląskich 9 we Wrocławiu. Ponadto w każdym z lokalnych biur: we Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, spółka konsekwentnie dąży, by wyróżnić się na krajowym rynku jako najbardziej przyjazne i rozwijające miejsce pracy. Starania te zostały docenione przez branżę, a OVHcloud przyznano tytuł „Lidera Wellbeing” w ogólnopolskim konkursie „Wellbeing Institute”.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2023-11-30 11:28)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Statystyki GPW - 23 sierpnia, 10:34
Money.pl - Kliknij po więcej
Największe wzrosty - notowania giełdowe
Walor
City Service SE Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
Sleepz AG
All in! Games SA
APS Energia SA
Wspierane przez Money.pl
Statystyki GPW - 23 sierpnia, 10:34
Money.pl - Kliknij po więcej
Największe spadki - notowania giełdowe
Walor
PCC Rokita SA Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
PCC Exol SA
New Tech Capital SA
Elzab SA
Wspierane przez Money.pl
Surowce - notowania online
Money.pl - Kliknij po więcej
Nazwa Jednostka Wartość [USD] Zmiana Ostatnia zmiana
 Złoto uncja 2038,40 -0,33% [11:11]
 Ropa brent baryłka 83,76 +1,33% [11:11]
 Pallad uncja 1021,53 -1,54% [11:10]
 Platyna uncja 936,30 -0,31% [11:11]
 Srebro uncja 25,06 +0,08% [11:11]
Wspierane przez Money.pl