Praktyki - szansa na zawodową przyszłość

praktyki zawodoweRuszył projekt ponadprogramowych praktyk zawodowych, uruchomiony przez Instytut Finansów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Ze wspomnianego projektu mogą skorzystać wszyscy chętni studenci po pierwszym roku studiów. Praktyka ma się odbywać w firmie lub instytucji zaproponowanej przez uczelnię lub wybranej przez studenta. Jest bardzo dużo chętnych na praktyki, do tej pory z tego pomysłu skorzystało  20 studentów.

Pomysłodawcy, czyli władze oraz prawcownicy Instytutu Finansów w Nysie uzali, że praktyki programowe są za krótkie, gdyż trwają tylko dwa tygodnie, a student musi je zaliczyć po pierwszym i ponownie po drugim roku studiów. Dlatego narodził się pomysł uruchomienia ponadprogramowych praktyk, co daje większą ciągłość.

Pomysł został przyjęty z wielkim zainteresowaniem przez lokalne firmy, z którymi nawiązały współpracę władze Instytutu Finansów.

Przedsiębiorcy, którzy zgłosili chęć przyjęcia studentów na praktyki reprezentują różne branże: usługową, handlową, produkcyjną. Studenci mogą też odbywać praktykę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. „To także jest atut, bowiem każdy z praktykantów po pół roku będzie mógł zmienić firmę lub instytucję, a tym samym zdobyć doświadczenie w pracy w nowej branży” – tłumaczy Danuta Seretna-Sałamaj.

Studenci Instytutu Finansów PWSZ w Nysie mogą korzystać z dobrowolnych praktyk, zaliczając najpierw pierwszy rok studiów. Mają mieć oni jeden dzień wolny od zajęć, w tym roku jest nim poniedziałek. Dzień ten zwalnia studentów od zajęć akademickich w zamian za odbycie praktyki w firmie i instytucji .

Studenci są bardzo zadowoleni z możliwości odbycia praktyk, gdyż zdobytą teorię mogą wykorzystywać w praktyce i tym samym doświadczenie zawodowe. 

„W czasie praktyk nie nudzę się. Wręcz przeciwnie, wykonuję zadania, które są powiązane z moim kierunkiem studiów – mówi Katarzyna Zdanek, studentka II roku finansów i rachunkowości PWSZ w Nysie.  – Osobiście uważam, że dzięki tym praktykom mogę zdobyć cenną wiedzę i wzbogacić swoje CV o doświadczenie zawodowe, a po studiach zdobyć pracę w swoim zawodzie” – dodaje studentka.

Pomysł dobrowolnych praktyk jest chwalony także przez przedsiębiorców, również za możliwość pozyskania przyszłego pracownika.

Projekt dobrowolnych praktyk trwa już już trzy miesiące, do tej pory zgłosiło się 20 studentów, nikt się z projektu nie wycofał. Niektórzy studenci zapowiadają, że chcieliby kontynuować praktykę także w czasie wakacji. Praktyki są nieodpłatne, a mimo wszystko obie strony: zarówno pracodawcy, jak i praktykanci  są bardzo zainteresowani kontynuowaniem ww. przedwsięziecia.

Na zakończenie praktyk każdy student dostanie certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności. Na certyfikacie znajdzie się informacja o tym, że praktyka była bezpłatna i dobrowolna.

Warte uznania jest wsparcie i zaufanie ze strony przedsiębiorców, którzy bezpłatnie przyjmują studentów na praktykę, organizując im stanowisko pracy oraz przypisując opiekuna na czas praktyk.

Dodajmy, że kierunek finanse i rachunkowość oferuje dwie specjalności: finanse przedsiębiorstw oraz rachunkowość i kontrola finansowa.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2019-01-18
USD 3,7694 +0,21%
EUR 4,2964 +0,21%
CHF 3,7917 -0,01%
GBP 4,8773 +0,63%
Wspierane przez Money.pl
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2019-01-18 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Statystyki GPW - 18 stycznia, 17:02
Money.pl - Kliknij po więcej
Największe wzrosty - notowania giełdowe
Walor
CUBE.ITG SA w restrukturyzacji Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
Getin Noble Bank SA
Wikana SA
Impel SA
Wspierane przez Money.pl
Statystyki GPW - 18 stycznia, 17:02
Money.pl - Kliknij po więcej
Największe spadki - notowania giełdowe
Walor
Redwood Holding SA w restruktu Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
Investment Friends SE
Atlas Estates Ltd.
Prima Moda SA
Wspierane przez Money.pl
Surowce - notowania online
Money.pl - Kliknij po więcej
Nazwa Jednostka Wartość [USD] Zmiana Ostatnia zmiana
 Złoto uncja 1281,15 +0,00% [22:59]
 Ropa brent baryłka 62,62 +0,00% [22:59]
 Pallad uncja 1337,35 +0,00% [22:59]
 Platyna uncja 800,30 +0,00% [22:59]
 Srebro uncja 15,36 +0,00% [22:59]
Wspierane przez Money.pl