Browar a nie fabryka piwa

Browar Stu Mostów11 grudnia w najbliższy czwartek zostanie oficjalnie otwarty Browar Stu Mostów, który ma być pierwszym, klasycznym browarem uprawiającym prawdziwe rzemiosło we Wrocławiu. Na otwarcie zostało zaproszonych kilka pokoleń wrocławskich browarników, w tym pracownicy Browarów Piastowskich, Mieszczańskiego i Zakrzowa. Poza tym przedstawiciele nowej fali polskiego kraftu, multitapów, hoteli i restauracji. Listę gości specjalnych otwiera najstarszy mini-browar restauracyjny w Polsce - Spiż a kończy najpiękniejszy browar świata – poznański Stary Browar.

Bowar Stu Mostów powstał by wskrzesić najstarsze w Polsce tradycje browarnicze, które we Wrocławiu liczą 800 lat. Jednak przyczynę jego powstania należy upatrywać również w nostalgii za jakością piwa, w chęci posiadania satysfakcji z tego co się robi oraz poszukiwania lepszego, bo prostszego i wolniejszego tempa życiem. W którym świadomość smaku odgrywa istotną role – mówią Arletta i Grzegorz Ziemian, inicjatorzy powstania Browaru Stu Mostów.

Właściciele chcieli ze swoją lokalną marką wyróżnić się na polskim rynku. Dlatego postanowili postawić na jakość na każdym etapie produkcji i stąd dziś we Wrocławiu jest wykorzystywana technologia, którą wykorzystują najbardziej renomowane browary rzemieślnicze na świecie. We Wrocławiu będzie produkowane rzemieślnicze piwo, a goście browaru będą mogli przekonać się, czym różni się taka produkcja od przemysłowej.

Połączyliśmy tradycje z nowoczesnością. Zachowaliśmy industrialny charakter przedwojennego budynku przy ulicy Jana Długosza. Powstał browar z otwartym pubem, co jest rozwiązaniem unikalnym. Każdy może tu przyjść, zobaczyć jak się robi rzemieślnicze piwo i je degustować - mówi Arletta Ziemian.

Wybór klasycznej a jednocześnie innowacyjnej technologii już w trakcie budowy chwalili piwowarzy ze Stanów, Niemiec, Czech, Słowacji, Rosji i wielu przedstawicieli kraftu w Polsce, m.in. twórcy AleBrowaru, Pinty, Artezana, Pracowni Piwa. „To są najnowsze rozwiązania, jakie stosuje się dziś w browarnictwie europejskim i światowym” – powiedział Leszka Stała, jeden z symboli wrocławskiej potęgi, kiedyś Dyrektor Browaru Zakrzów.

  • „Browar robi przeogromne wrażenie. To jest przywrócenie czegoś, co we Wrocławiu wydawało się, że padło bezpowrotnie. Cieszy to i raduje serce” – powiedział Bolesław Dereniowski, Piwowar Browaru Zakrzów.
  • „Sukces będzie, bo to browar a nie fabryka piwa” - Fryderyk Krukowski, wieloletni Prezes Browaru Piast.
  • Długo na to czekałem, kiedy będzie oddany Browar we Wrocławiu. To będzie pierwszy po latach Browar, którym wrocławianie będą się cieszyć” - Czesław Zawiski, Dyr. Browaru Mieszczańskiego

Premierowe piwa to również połączenie dwóch podejść do nowoczesnego piwowarstwa – odkrycie na nowo tradycji i podążanie za dynamiczną piwną rewolucją. W dniu otwarcia zadebiutują trzy style pod dwiema markami - mówią Grzegorz Ickiewicz i Mateusz Gulej, Piwowarzy Browaru Stu Mostów.

Miejsce: ul. Jana Długosza 2 we Wrocławiu

Otwarcie: w czwartek 11.12. o godzinie 19:00.

Weekend otwarcia: od piątku do niedzieli 16:00-1:00.

 

Komentarze  

 
+1 # Michał 2014-12-11 14:06
Zazdrościmy Wrocławowi, że ma kilka fajnych browarów i trzymamy kciuki. A wszystkich fanów dobrego piwa zachęcam do zapoznania się w wolnej chwili także ze smakami proponowanymi przez browar Pilsweiser :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-12-14
USD 3,8095 +0,94%
EUR 4,3021 +0,20%
CHF 3,8202 +0,44%
GBP 4,7940 +0,32%
Wspierane przez Money.pl
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2018-12-14 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Statystyki GPW - 14 grudnia, 17:01
Money.pl - Kliknij po więcej
Największe wzrosty - notowania giełdowe
Walor
PZ Cormay SA Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
Work Service SA
Ipopema Securities SA
Getin Holding SA
Wspierane przez Money.pl
Statystyki GPW - 14 grudnia, 17:01
Money.pl - Kliknij po więcej
Największe spadki - notowania giełdowe
Walor
Próchnik SA w upadłości Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
Milkiland NV
Invista SA
Krezus SA
Wspierane przez Money.pl
Surowce - notowania online
Money.pl - Kliknij po więcej
Nazwa Jednostka Wartość [USD] Zmiana Ostatnia zmiana
 Złoto uncja 1242,30 +0,00% [22:59]
 Ropa brent baryłka 60,30 +0,00% [22:59]
 Pallad uncja 1169,65 +0,00% [22:59]
 Platyna uncja 787,35 +0,00% [22:59]
 Srebro uncja 14,64 +0,00% [22:59]
Wspierane przez Money.pl