Kultura i Rozrywka

Ludzie Ognia

ludzie ogniaJuż w najbliższy weekend 24-25 czerwca na Dziedzińcu Arsenału Miejskiego odbędzie się wydarzenie plenerowe organizowane w ramach Dni Wrocławia, poświęcone w całości prezentacji rzemiosł opartych na wykorzystaniu ognia.

Cykl Wystaw na Wielkim Ekranie w Multikinie: „Michał Anioł. Miłość i śmierć”

monet multikino„Wystawa na Ekranie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób.

Cydr Lubelski Spragnieni Lata - gramy bez filtra

cydr koncertyUwaga Wrocław! Nadciąga fala muzycznego orzeźwienia! Startuje trasa Cydr Lubelski Spragnieni Lata. Podczas pierwszego, premierowego koncertu zagrają Iza Lach, duet Dwa Sławy i gość specjalny – The Dumplings. To artyści, którzy pokazują, że warto iść pod prąd. Odnieśli sukces, stawiając na autentyczność i niepokorność.

19 czerwca Flogging Molly we Wrocławiu

flogging mollyLionstage Agency i Go Ahead zapraszają na koncert mistrzów celtyckiego punka z Los Angeles! Już 19 czerwca we wrocławskim Centrum Koncertowym A2 wystąpi Flogging Molly! Istniejący od 1997 roku zespół łączy czystą punkową energię z tradycyjnym irlandzkim folkiem i robi to jak nikt inny na świecie! Koncert odbędzie się w ramach Wroclove Fest.

Podwórkowe gry PRL-u w Zajezdni. Przywitaj lato i przenieś się w czasie!

zajezdnia gryCzerwiec nieodzownie kojarzy się nam z początkiem lata, rozpoczęciem wakacji oraz ciepłymi i długimi dniami. Wykorzystując zbieg tych wydarzeń, 23 oraz 24 czerwca Centrum Historii Zajezdnia zaprasza na bezpłatne wydarzenie, podczas którego będziemy mogli przenieść się w świat zabaw minionej epoki i cukrowej waty.

Wrocławski Teatr Tańca zaprezentuje „Klatkę z łez” w wersji audiowizualnej

klatka z łezOd premiery spektaklu „Klatka z łez” w reżyserii Bożeny Klimczak oraz inauguracji działalności Wrocławskiego Teatru Tańca minęły zaledwie dwa miesiące, a ich pierwszy spektakl został poddany pewnej modyfikacji. Dzięki współpracy z Panem Pawłem Liskiem z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, 13 czerwca 2017 r. spektakl po raz pierwszy zostanie zaprezentowany w wersji audiowizualnej w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

Grzegorz Przyborek, Archipelag autentycznych fikcji

wystawa galeria23 czerwca 2017 roku o godz. 18.00 w Galerii FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu otwarta zostanie wystawa Archipelag autentycznych fikcji Grzegorza Przyborka. Zostanie na niej zaprezentowanych kilka najważniejszych cykli prac Przyborka, powstałych od 1990 do 2015 roku: Wspomnienia z Arles, Hotel Europa, Thanatos, Szczury, Nie-Lot. Składają się na nie fotografie, rysunki i obiekty. Każda z serii jest osobną opowieścią o przestrzeni i dyskursem artysty z przeniesieniem tej przestrzeni w obraz.

Najmłodsza mistrzyni gotowania

masterchef juniorPopularny telewizyjny show „MasterChef Junior” już po raz drugi wyłonił zwycięzcę. Prezentując swoje ponadprzeciętne zdolności i zamiłowanie do gotowania, tytuł najmłodszej i najlepszej kucharki w Polsce otrzymała Julka Cymbaluk. Z okazji premiery książki kucharskiej „MasterChef Junior. Druga polska edycja programu” (Wydawnictwo Burda Publishing Polska) autorka spotka się z czytelnikami 3 czerwca w salonie Empik Renoma we Wrocławiu.

Fałszerze pieprzu

fałszerze pieprzuPrzejmująca prezentacja splątanych losów tradycji polskiej i żydowskiej w XX wieku. Nacechowana silnymi emocjami książka Moniki Sznajderman opatrzona jest fotografiami z domowych archiwów autorki, przez co nie jest jedynie poruszającą opowieścią, ale intymną historią o korzeniach i losach przodków. Autorka „Fałszerzy pieprzu. Historia rodzinna” (Wydawnictwo Czarne) spotka się z czytelnikami 8 czerwca w salonie Empik Renoma we Wrocławiu.

Mariusz Czubaj laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru 2017

mfk 2017Mariusz Czubaj za powieść „R.I.P.” odebrał statuetkę oraz Nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Wrocławia Pana Rafała Dutkiewicza (25 000 złotych) z rąk przedstawiciela Prezydenta Miasta Wrocławia, Krzysztofa Maja. Przewodniczący Kapituły Nagrody Wielkiego Kalibru prof. Zbigniew Mikołejko przyznał, że wybór był trudny, a głosy podzielone, ale zdecydowało umiejętne połączenie elementów różnych gatunków.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 50

Reklama

Reklama