Kultura i Rozrywka

Czy zbrodnia może być dziełem sztuki?

martwy ptakBrutalne zbrodnie łączy intrygujący schemat – seryjny morderca pozbawia ofiary palców, a w ich usta wkłada głowy martwych ptaków. Duchy przeszłości przypomną Laurze – głównej bohaterce – o mrocznych wydarzeniach i przerażającej ludzkiej naturze. Kto okaże się sprawcą? Tego dowiemy się z „Martwego ptaka” Macieja Kaźmierczaka już 14 kwietnia.

Od Króla Azotu do Prezydenta Rzeczpospolitej

ignacy moscickiChemia, jako jedna z podstaw nauk przyrodniczych, pomaga nam zrozumieć budowę wszechświata. Aby to uczcić, PPG postanowiło przedstawić serię Poczet Chemików Polskich, w której co miesiąc przedstawiać będzie sylwetkę słynnego polskiego chemika. Bohaterem tego miesiąca jest Ignacy Mościcki, który w świecie naukowym zasłynął jako chemik, ale w Polsce znany jest głownie jako prezydent Rzeczpospolitej.

Książka nie jest droga. Tyle samo płacimy w sieciówce za dwie kawy z mlekiem

cena ksiazekW zeszłym roku Polacy kupili ok. 100 mln książek – na jedną osobę przypada więc 2,6 egzemplarza, jest to wydatek ok.60 zł rocznie. Jednocześnie średni Polak wydaje rocznie na słodycze blisko 300zł, na piwo –ok.550zł. – Wynik książek pokazuje zatem wybór, a nie brak funduszy. Średnia cena książki mimo inflacji nie rośnie i wynosi ok. 25 zł. Za mniej więcej tę samą kwotę kupimy dwie kawy z mlekiemw sieciowej kawiarni – komentuje Maria Deskur, szefowa wydawnictwa Burda Książki, które w kwietniu zmienia się w Słowne.

„Jak czerpać radość z pracy” Marie Kondo

jak czerpac radosc z pracyPo dobrze przyjętej książce Marie Kondo o tytule „Magia sprzątania”, w której przedstawiała praktyczne wskazówki jak ogarniać przestrzeń wokół siebie w mieszkaniu, autorka powraca z nowym poradnikiem. Tym razem wraz z psychologiem Scottem Sonensheinem pochyla się nad tematem pracy. Jak ją organizować, by przynosiła radość zamiast negatywnych emocji. Co w tej kwestii jest naprawdę istotne.

„Księga dwóch dróg” Jodi Picoult

ksiega dwoch drogNajnowsza powieść znanej amerykańskiej autorki to między innymi egipski przewodnik po życiu pozagrobowym z mocno postawioną tezą, że dusza ma do wyboru dwie drogi. Śmierć. To ona przewija się przez całą tę opowieść, jednak lekkość pióra pisarki sprawia, że czytelnik nie czuje się tą tematyką przytłoczony.

Rusza nabór do konkursu II "Long Story Short Film Festival"

konkurs salamandryRusza nabór do konkursu II edycji Dolnośląskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych „Long Story Short Film Festival”. Twórcy mogą zgłaszać filmy do 26 marca. Tegoroczna edycja festiwalu organizowanego przez Dolnośląskie Centrum Filmowe odbędzie się stacjonarnie w kinie DCF w dniach od 15 do 18 kwietnia, a następnie w sieci od 19 do 25 kwietnia. Wszystkie filmy prezentowane zarówno w kinie jak i on-line będą bezpłatne.

Marzec w Kinie Nowe Horyzonty: sprawdź program wydarzeń specjalnych

na rauszuSpotkanie (na żywo!) z wybitnym reżyserem, przegląd dzieł Krzysztofa Kieślowskiego, powrót Akademii Polskiego Filmu oraz nowa odsłona pokazów filmów tak złych, że aż pięknych: to tylko niektóre z marcowych propozycji Kina Nowe Horyzonty. Oprócz bieżącego repertuaru, w programie KNH znajdą się wyjątkowe wydarzenia specjalne.

W Sky Tower znów można podziwiać egzotyczne pająki i skorpiony

wystawa pajakowJedna z największych wystaw stawonogóww Europie ponownie otworzyła się dla zwiedzających. Od 12 lutego w Sky Tower można podziwiać kilkadziesiąt skorpionów i pająków z całego świata, a niektóre ptaszniki nawet … wziąć do ręki! Ekspozycji towarzyszą materiały edukacyjne oraz spektakularne rzeźby, instalacje i mural, wykonane przez lokalnych twórców.

"Ratownik" - tajemnice pracy w pogotowiu

ratownikCzy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda praca ratownika medycznego? Jakim wyzwaniom musi stawić czoła, na jaki stres jest narażony każdego dnia? Ciągłe dyżury, wyjazdy, interwencje. Ciągłe spotkania z ludzkimi dramatami. Jak temu podołać?

„Miłość czyni dobrym” Katarzyna Bonda

bondaMijają cztery lata w więzieniu. Po tym czasie na wolność dzięki wpłaconej wysokiej kaucji wychodzi Daniel Skalski. Mężczyzna szybko dowiaduje się, komu zawdzięcza możliwość opuszczenia więziennych murów. Niestety, przysługa, jaką oddał mu przyjaciel, nie jest bezinteresowna. Kolega zaczyna domagać się zwrotu pieniędzy, jakie wpłacił. Tragiczna sytuacja finansowa rodziny Daniela nie pozwala na uiszczenie zapłaty, wezwania komornika wręcz wysypują się z pudeł. Mimo to on zdaje się wcale tym nie przejmować, w głowie już nosząc kolejne niekoniecznie dobre plany biznesowe.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 79

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show