Kultura i Rozrywka

Marzec w Kinie Nowe Horyzonty: sprawdź program wydarzeń specjalnych

na rauszuSpotkanie (na żywo!) z wybitnym reżyserem, przegląd dzieł Krzysztofa Kieślowskiego, powrót Akademii Polskiego Filmu oraz nowa odsłona pokazów filmów tak złych, że aż pięknych: to tylko niektóre z marcowych propozycji Kina Nowe Horyzonty. Oprócz bieżącego repertuaru, w programie KNH znajdą się wyjątkowe wydarzenia specjalne.

W Sky Tower znów można podziwiać egzotyczne pająki i skorpiony

wystawa pajakowJedna z największych wystaw stawonogóww Europie ponownie otworzyła się dla zwiedzających. Od 12 lutego w Sky Tower można podziwiać kilkadziesiąt skorpionów i pająków z całego świata, a niektóre ptaszniki nawet … wziąć do ręki! Ekspozycji towarzyszą materiały edukacyjne oraz spektakularne rzeźby, instalacje i mural, wykonane przez lokalnych twórców.

"Ratownik" - tajemnice pracy w pogotowiu

ratownikCzy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda praca ratownika medycznego? Jakim wyzwaniom musi stawić czoła, na jaki stres jest narażony każdego dnia? Ciągłe dyżury, wyjazdy, interwencje. Ciągłe spotkania z ludzkimi dramatami. Jak temu podołać?

„Miłość czyni dobrym” Katarzyna Bonda

bondaMijają cztery lata w więzieniu. Po tym czasie na wolność dzięki wpłaconej wysokiej kaucji wychodzi Daniel Skalski. Mężczyzna szybko dowiaduje się, komu zawdzięcza możliwość opuszczenia więziennych murów. Niestety, przysługa, jaką oddał mu przyjaciel, nie jest bezinteresowna. Kolega zaczyna domagać się zwrotu pieniędzy, jakie wpłacił. Tragiczna sytuacja finansowa rodziny Daniela nie pozwala na uiszczenie zapłaty, wezwania komornika wręcz wysypują się z pudeł. Mimo to on zdaje się wcale tym nie przejmować, w głowie już nosząc kolejne niekoniecznie dobre plany biznesowe.

Nowy krasnal na mapie Wrocławia i krasnalowy lot w kosmos dla WOŚP!

krasnalWrocław nazywany jest miastem krasnali. Ich początki na Dolnym Śląsku sięgają 2005 roku. Wówczas sympatyczne skrzaty zamieszkiwały jedynie okolice Starego Miasta. Obecnie śmieszne i oryginalne rzeźby rozlokowane są niemal po całym mieście – na prywatnych posesjach czy terenach firm – i stanowią swoistą atrakcję dla tego regionu. W tej chwili jest ich już ponad 360, a przed świętami Bożego Narodzenia do krasnalowej ekipy dołączy jeszcze jeden – sztangista. To jednak nie koniec atrakcji w mieście – inny przedstawiciel tego gatunku poleci… w kosmos! Wszystko po to, aby wesprzeć WOŚP.

Świąteczny jarmark rękodzieła, płyt winylowych i staroci

jarmark auchanŚwięta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami! Przygotowania do tego wyjątkowego czasu ułatwi świąteczny jarmark rękodzieła, antyków i staroci. Na stoiskach dostępnych w pasażu galerii handlowej od 11 do 13 grudnia będzie można znaleźć wyjątkowy prezent dla każdego miłośnika przedmiotów z duszą.

Wkrótce zaczną się Dziady!

dziadyJeszcze w tym roku zapraszamy na Dziady Ustęp, najrzadziej dotąd wystawianą część Mickiewiczowskich Dziadów, a przez Michała Zadarę zrealizowaną w formie muzycznego koncertu. To najradośniejsza teatralna wiadomość, jaką można zapowiedzieć w czasach pandemii.

Dwa grudniowe weekendy z Brave Cinema. Weź udział w przeglądzie online

brave kidsJuż 5 grudnia rusza przegląd filmowy Brave Cinema – Kids in danger online. W dwóch blokach znalazły się łącznie trzy filmy oraz pełnometrażowa animacja. Udział w przeglądzie jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować.

Wylicytuj kolację z ulubioną gwiazdą i spełnij marzenia chorych dzieci!

mam marzenieFundacja Mam Marzenie i Allegro po raz siódmy organizują ogólnopolskąakcję o nazwie: „Kolacja Marzeń”. Każdy, wchodząc w terminie 2-22 grudnia 2020 roku na adres: www.kolacjamarzen.pl, może pomóc: licytując kolację z gwiazdą lub wpłacając datek. Dochód z akcji w całości zostanie przeznaczony na realizację marzeń podopiecznych Fundacji.

Wystartował ArteKino Festival – europejski festiwal filmowy online

artekinoOd wtorku 1 grudnia w ramach 5. edycji ArteKino Festival można obejrzeć bezpłatnie, w polskiej wersji językowej, 9 uznanych filmów fabularnych i dokumentalnych, pokazywanych na międzynarodowych festiwalach filmowych m.in. na Berlinale, w Wenecji, Rotterdamie, Toronto czy Locarno. Cyfrowy przegląd kina europejskiego dostępny jest na stronie www.artekinofestival.com do 31 grudnia. Widzowie będą mogli zadecydować, który spośród obrazów młodych europejskich reżyserów i reżyserek zdobędzie nagrodę publiczności - ArteKino Audience Award.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 78

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show