Kultura i Rozrywka

Miłosne manewry podczas Ladies Night w Cinema City

ladies nightJuż 5 marca odbędzie się trzecie w tym roku Ladies Night, czyli wyjątkowy wieczór w Cinema City, zarezerwowany tylko i wyłącznie dla pań! Tym razem na ekranach zobaczymy polską ko-medię pt. „Swingersi”. Oprócz filmu czekają konkursy z nagrodami oraz powitalne upominki. Bilety są już dostępne w kasach oraz na stronie https://www.cinema-city.pl/filmy/ladies-night-swingersi/.

„Divendi” Natalia Lewandowska

divendiKażde działanie jakiego się podejmujemy ma lub dopiero będzie miało swoje konsekwencje. Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Również w literaturze jest podobnie. Bohaterowie stawiają krok w stronę przyszłości i muszą przyzwyczaić się do czegoś nowego.

Festiwal Zaczarowanej Piosenki – konkurs, który zmienia świat

anna dymna festiwalRozpoczęła się 16. edycja Festiwalu Zaczarowanej Piosenki – ogólnopolskiego, kilkuetapowego konkursu dla utalentowanych wokalnie osób z niepełnosprawnościami, w kategorii dzieci i dorosłych. Organizatorami projektu są Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, przy współpracy Telewizji Polskiej SA. Termin nadsyłania zgłoszeń do tegorocznego festiwalu mija 16 marca 2020 r.

MARATON: PODZIEMIE w Teatrze Polskim

maraton teatrSerdecznie zapraszamy na długi weekend z Teatrem Polskim w Podziemiu. Od 6 do 10 marca zaprezentujemy trzy spektakle w ramach specjalnie dla Was przygotowanego przeglądu PODZIEMIE: MARATON.

„Rytuały wody” Eva García Sáenz de Urturi

rytualy wodyKażde miasteczko skrywa swoje tajemnice. Nie inaczej jest z Victorią. Nowe śledztwo działa terapeutycznie na Krakena, który po poważnych obrażeniach nie mógł wrócić do normalnego życia. Najmocniejszym impulsem do wyrwania się z marazmu jest dla niego informacja od Alby...

Tymczasem w  górach zostają odnalezione zwłoki kobiety. Została ona utopiona w celtyckim kotle, a następnie powieszona na drzewie. Na pierwszy rzut oka widać, że to wyjątkowo makabryczne morderstwo. Cała otoczka zdarzenia została też wyjątkowo pomysłowo zostawiona. Na myśl nasuwają się więc pytania, skąd pomysł mordercy na tak wymyślną inscenizację? Czemu ma ona posłużyć? Sytuacja staje się jeszcze bardziej napięta, kiedy pada podejrzenie, że ofiarą jest pierwsza dziewczyna Krakena.

Podejrzenie goni podejrzenie. Nie sposób przewidzieć, kto finalnie okaże się sprawcą. Poza tym w drugiej części serii „Trylogia białego miasta” mocniej jest zarysowany wątek obyczajowy. Oprócz zagadkowej śmierci pozostaje też do rozwikłania wątek kto jest ojcem dziecka Alby...

Ponad to wszystko, czytelnik ma również szansę zobaczyć bohaterów jako ludzi w wieku nastoletnim, ich pierwsze zauroczenia, sukcesy i porażki. Książka daje również możliwość zakosztowania rytuałów charakterystycznych dla plemion celtiberyjskich. Opisy są barwne i urozmaicają lekturę, gdyż zostały zręcznie wplecione w fabułę.


Agnieszka Miśkowiec

Walentynkowy konkurs fotograficzny w Galerii Dominikańskiej

walentynki galeriaPrzyłącz się do zabawy #Zakochaniwobiektywie i wyraź uczucia za pomocą fotografii! Z okazji Walentynek Galeria Dominikańska zaplanowała wyjątkowy konkurs dla zakochanych. Do udziału w akcji zaprasza wszystkie pary, które odwiedzą ją w dniach 3-15 lutego, sfotografują się w walentynkowej foto strefie, oznaczą post hasztagiem i umieszczą go na jej profilu w mediach społecznościowych. Na zwycięzców najlepszych zdjęć czekają nagrody!

Hewlett Packard Enterprise wprowadza 6-miesięczny płatny program rodzicielski

pracaHPE wspiera rodziny. Programy Work That Fits Your Life pozwalają pracownikom w Polsce elastycznie określać czas i sposób pracy.

„Mowa ciała” Joe Navarro

mowa cialaPorozumiewamy się za pomocą słów, czy to mówionych czy też pisanych odręcznie bądź na klawiaturze komórkowej lub komputerowej. Istnieje jeszcze przynajmniej jeden sposób komunikacji, której nie zgłębiliśmy tak, by poruszać się w tym temacie swobodnie. Często w tej dziedzinie jeszcze popełniamy błędy, źle odczytujemy znaki wysyłane nam przez rozmówcę. Warto zatrzymać się przy tym na dłużej. Mowa tutaj o konwersacji niewerbalnej. Chociaż zapewne wszyscy dobrze wiemy, że zachowaniem, gestami podczas rozmowy można powiedzieć o wiele więcej niż słowami, to wiele rzeczy jeszcze nam umyka. Szczególnie świadomość, jaką przewagę może mieć ten, kto zgłębił mowę ciała.

Walentynki na Stadionie Wrocław

Walentynki na Stadionie WrocławPokaż, że kochasz! Walentynki na Stadionie Wrocław.

Pracownia Teatralna na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Pracownia Teatralna na Uniwersytecie Ekonomicznym23 stycznia na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu odbędzie się wydarzenie pod nazwą “Pracownia Teatralna”.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 74

Reklama

Reklama