Kultura i Rozrywka

Targi przedmiotów retro ponownie w Centrum Handlowym Auchan Bielany

jarmark antykowJuż od lutego miłośnicy przedmiotów z historią, winyli i bibelotów ponownie będą mogli spotkać się na Jarmarkach antyków, staroci, winyli i porcelany. W wybrane dni każdego miesiąca w pasażu centrum handlowego pojawią się stoiska, na których będzie można znaleźć wyjątkowy asortyment. Pierwsze wydarzenie odbędzie się od 1 do 3 lutego. Wstęp wolny.

Konrad Możdżeń - Listy z Miasta Wiatraków

listy z miasta wiatrakowList… kawałek papieru, eleganckiej papeterii, a może zwykła, wyrwana z zeszytu kartka. Kilka kropli atramentu czy tuszu. Parę muśnięć długopisem lub stalówką wiecznego pióra. Ołówek? Czemu nie. Koperta, znaczek i adres. Droga na pocztę, spojrzenie w czarną otchłań skrzynki na listy i… To wszystko. Tylko tyle potrzeba by oddać się we władanie prawdziwej magii. Tej realnej, rzeczywistej. Magii, która pozwala wywołać uśmiech na czyjejś twarzy lub zeszklić oczy łzami wzruszenia.
Lub przerażenia.

Małomiasteczkowy kryminał Duszyńskiego o metropolitalnej sile… Nie uda ci się oderwać!

malomiasteczkowyTomasz Duszyński wraca do czytelników z nowym kryminałem. Tym razem wrzuca bohatera w sieć ścisłych powiązań i powracających traum z przeszłości w małomiasteczkowej atmosferze, gdzie każdy zna każdego…Czy jednak wystarczająco, aby odkryć, kto winien jest morderstwa?

Doceniony na międzynarodowych festiwalach film „Sea Sparkle” w kinach od 5 stycznia

sea sparkleFilm otwarcia sekcji Generation Kplus na tegorocznym festiwalu Berlinale, wyróżniony w Berlinie przez jury dziecięce i nagrodzony na 10. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Młode Horyzonty. „Sea Sparkle” to nastrojowa, poruszająca historia o radzeniu sobie ze stratą i trudnymi emocjami. W kinach od 5 stycznia.

Zhańbiona żona szejka. Laila Shuki

zhanbiona zona szejkaOpowieść o adopcji – w krajach arabskich nadal pozostającej tematem tabu. Dlaczego czułe serce okazane niechcianym dzieciom może skazać kobietę na piekło? Laila Shukri wysłuchała tej opowieści, aby móc opowiedzieć ją światu.

Jedynym sposobem na zreformowanie ludzi jest ich zabicie… Piotr Kościelny w nowym thrillerze wrocławskim Nagonka

nagonka koscielnyZnany czytelnikom z książek Łowca, Sidła i Pokot duet śledczy Bieleckiego i Sikory powraca w nowym thrillerze Piotra Kościelnego. Na Wrocław znowu pada blady strach, a cała sprawa przeradza się z zawodowej w prywatną – ginie bowiem bliska Bieleckiemu osoba… Czy śledczym uda się odłożyć na bok kwestie prywatne i poprowadzić sprawę bez niepotrzebnych emocji? Wydawnictwo Skarpa Warszawska przekazuje czytelnikom thriller, który na długo zostawi ich w rozdygotaniu…

Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza na wystawę Śląska ars moriendi. Średniowieczne metalowe płyty nagrobne

wystawa nagrobkiBezcenne metalowe płyty nagrobne, pochodzące z nich aplikacje oraz średniowieczne podręczniki ars moriendi można będzie podziwiać na wyjątkowej wystawie przygotowanej przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Wśród niezwykłych zabytków znajdzie się płyta nagrobna księcia Wacława żagańskiego, która zaprezentowana zostanie po raz pierwszy po przeprowadzonej konserwacji. Celem wystawy jest przybliżenie różnych aspektów kultury średniowiecznej związanych ze śmiercią, ale też pokazanie podobieństw między podejściem do tego tematu dawniej i dziś.

Ostatni bandyta ZSRR – ofiara systemu czy pospolity recydywista?

czerwoniecNie od dziś wiadomo, że system penitencjarny na całym świecie ma swoje wady. Jedną z największych jest brak sensownej i działającej resocjalizacji. Recydywa wygrywa we wszelkich statystykach, mimo że obecnie i tak jest lepiej niż np… w socjalistycznej Rosji. O jednym z najbardziej znanych ZSRR-owskich recydywistów napisał w swojej książce „Czerwoniec” Jacek Piekiełko. Kim był Siergiej Madujew? Ofiarą systemu czy pospolitym recydywistą?

Beksiński we Wrocławiu po raz pierwszy od 30 lat!

beksinski wystawa4 listopada we wrocławskim IASE rozpoczęła się wyjątkowa ekspozycja prezentująca niezwykłą i różnorodną twórczość jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących współczesnych artystów – Zdzisława Beksińskiego. Uzupełnieniem ekspozycji obrazów będzie wystawa multimedialna Human Condition Beksiński Multimedia Exhibition, specjalny pokaz obrazów w Stereoskopii (3D), a także wiele innych multimedialnych atrakcji. To pierwsze we Wrocławiu, tak kompleksowe przedsięwzięcie artystyczne poświęcone twórczości słynnego malarza oraz pierwsza od 30-tu lat wystawa oryginalnych obrazów artysty w tym mieście!

Między młotem a imadłem. Olga Rudnicka

olga rudnickaMatylda Dominiczak zapadła się pod ziemię. Komisarz Marecki wszczyna poszukiwania, choć główny podejrzany milczy jak zaklęty, adwokat zasłania się tajemnicą zawodową, a Roman wie, że żonę widział, tylko nie pamięta kiedy.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 88

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show