Pierwszy Dzień Wiosny na Wyspie Słodowej – zapraszamy już 21 marca

wyspa słodowa wiosnaTegoroczne powitanie wiosny na Wyspie Słodowej upłynie w iście wrocławskich rytmach. Na Wyspie będzie można posłuchać koncertów lokalnych kapel reprezentujących różne gatunki muzyczne. Gwiazdą wieczoru będzie Mescalero, zwycięzca Muzycznej Bitwy Radia Wrocław. Wstęp wolny.

Koncerty na Wyspie Słodowej trwać będą od godz. 15.00 do 22.00. Rozpoczniemy mocnym, postgrunge’owym uderzeniem w wykonaniu zespołu Trapped. Jego członkowie mówią o sobie, że „każdy z nas miał potrzebę wyrażania siebie; spotkaliśmy się właśnie po to, by to zrobić”.

Kolejnym wykonawcą będzie Black Street Noise, olszyński boysband i kochająca się, nadająca na tych samych falach grupa przyjaciół grających alterstoner. Każdy utwór grupy ma swój własny, niepowtarzalny charakter i niebanalną strukturę. Ciężka stonerowa ściana gitar przeplata się z melodyjnym wokalem, żeby zaraz potem połączyć się w swingującą tupankę. A to wszystko z nastawieniem na energię, emocje i interakcję z publicznością.

O godz. 17.00 zagra Klin. „Podstawowym elementem każdego naszego kawałka jest tekst napisany w języku polskim – mówią o swojej twórczości członkowie bandu. – W muzyce czerpiemy z twórców zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Staramy poruszać się w klimatach hard rocka, natomiast zdarza nam się wdrażać cięższe, heavymetalowe fragmenty. Każdy z nas ma nieco inne preferencje muzyczne, zawsze potrafimy wspólnie dojść do kompromisu, który można usłyszeć w naszej twórczości”.

The Lottery, które zagra o godz. 18.00, tworzy grupa przyjaciół, którzy mówią o sobie, że grają „ładne piosenki dla pięknych dziewczyn”. Poza tym lubią śpiewać, skakać i grać, a swoją muzykę określają mianem „disco indie rock”. Kolejna godzina i kolejna zmiana klimatu na scenie – Ras TAB to grająca dub rap grupa powstała w 2013 r. Tworzy ją dwójka muzyków: Raspect Dekki –serbski MC mający na koncie setki zagranych koncertów na Bałkanach i w Polsce, oraz Tab Czap, produkujący bity niemal od urodzenia, każdy zupełnie inny i niepowtarzalny. Jak zderzenie bałkańskiej charyzmy i śląskiego poczucia humoru sprawdzi się na żywo, będziemy mogli przekonać się już 21 marca.

O 20.00 wystąpią The Stupids – punkrockowy skład z Wrocławia. Ich koncert rozgrzeje publiczność przed występem gwiazdy wieczoru – Mescalero. To skład, który powstał w 2009 r., wykonujący mocno osadzony w korzeniach rock’n’rolla hard rock, który jednak, z racji różnorodnych zainteresowań muzycznych poszczególnych członków zespołu, nie zamyka się w skostniałej formie, ale czerpie z tego, co dziś najlepsze w dziedzinie ostrej muzyki. Grupa systematycznie udziela się koncertowo. Znaki szczególne: drapieżny, a zarazem melodyjny wokal, mocne gitarowe riffy oraz dynamiczna sekcja rytmiczna. 

Na zgłodniałych na Wyspie czekać będą foodtrucki. Uczestnicy powitania wiosny będą mogli skosztować kuchni greckiej, meksykańskiej, burgerów czy pizzy serwowanej wprost z foodtrucków. Do tego kawa i gofry.

Koncerty:

15.00 – Trapped
16.00 – Black Street Noise
17.00 – Klin
18.00 – The Lottery
19.00 – Ras TAB
20.00 – The Stupids
21.00 – Mescalero


Wstęp wolny!

W razie niepogody impreza może zostać odwołana. Szczegółowe informacje na wyspa.wroclaw.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/130099184182411

Organizatorem wydarzeń na Wyspie Słodowej jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież