Zanim będzie za późno

kin empikCzy wszystkich zbrodniarzy udaje się złapać? Czy wszystkie sprawy da się wyjaśnić? Brutalną prawdę o sukcesach, ale także porażkach w pracy policjantów postanowił odsłonić w książce dziennikarz Tomasz Kin. Z okazji premiery „Bez przedawnienia” (Ringier Axel Springer Polska) autor spotka się z  czytelnikami 24 marca w salonie Empik Renoma we Wrocławiu.

Zbrodnie doskonałe nie istnieją. Nie istnieją także doskonałe metody na ich rozwiązanie. Praca policjantów z Archiwum X to nie tylko spektakularne sukcesy, ale też porażki. Tomasz Kin w swoim reportażu przedstawia funkcjonowanie Wydziału Spraw Otwartych i Niewyjaśnionych, który stanowi ostatnią szansę na ujęcie sprawców, zanim przestępstwo się przedawni. Zdradza najgłośniejsze zbrodnie wykryte po wielu latach. Autor m.in. na przykładzie morderstwa recepcjonistki w Jaśle, gdy mimo dowodów nie udało się zatrzymać przestępcy, pokazuje, że system nie zawsze działa. Wieloletnie doświadczenie dziennikarza pozwoliło na skrupulatne oraz wiarygodne zebranie dokumentacji do kilkunastu okrutnych zbrodni.

Tomasz Kin – redaktor naczelny „Exklusiv”. Twórca pierwszego radiowego talk-show „7 Grzechów Głównych” oraz „Rezerwat”. W 2016 objechał świat, by spotkać się z polskimi emigrantami w dokumentalnym 10 odcinkowym cyklu „Sukces Nie Zna Granic”.

24 marca, godz. 18:00
Empik Renoma
Wrocław, ul. Świdnicka 40

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież