Festiwal Literacki Przecinek i Kropka

festiwal książekPrzed nami święto dla najmłodszych miłośników literatury. Milusińscy oraz ich rodzice z tej okazji będą mieli szansę wziąć udział w ciekawych spotkaniach z pisarzami, warsztatach kreatywnych czy zabawach edukacyjnych. Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka zawita do Wrocławia. Twórcze spotkania, które będą towarzyszyć festiwalowi będą odbywały się od 1 do 9 kwietnia w salonie Empik Renoma we Wrocławiu.

Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka to idealna okazja na kreatywne spędzenie czasu oraz rozwinięcie dziecięcej fantazji. Najmłodsi czytelnicy przeniosą się na kilka chwil do świata ze swoich ulubionych książek i bajek. Zajęcia, pozwolą uczestnikom warsztatów zdobyć nowe umiejętności, a ciekawe zabawy pozwolą na oderwanie się od codzienności i przeżycie niezapomnianych chwil. W tym roku patronem festiwalu został Kubuś Puchatek, który będzie towarzyszył dzieciom podczas wielu twórczych spotkań.

Empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40

BAJKOWE ZAKŁADKI DO KSIĄŻEK
1 kwietnia, godz. 14:00
Na warsztatach plastycznych, korzystając z różnych prostych technik i materiałów, najmłodsi stworzą efektowne zakładki do książek z postaciami z ulubionych bajek. O tym, do jakiej historii będą chcieli się odnieść i jakiego jej bohatera wybiorą, decydować będzie jedynie wyobraźnia uczestników (wiek 5+).

JOANNA ANGER, ANNA PISZCZEK
2 kwietnia, godz. 12:00
O tym, jak ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka jest jego odżywanie niemałą wiedzę zebrały Joanna Anger i Anna Piszczek, autorki bestsellerowej książki - „Alaantkowe  BLW. Od niemowlaka do starszaka. Domowa książka kucharska” (wyd. Mamania). Na spotkaniu autorskim opowiedzą nie tylko o kulisach powstawania tego nietypowego kulinarnego wydawnictwa, ale zapewne także o innych problemach i wątpliwościach związanych z macierzyństwem.
Spotkanie odbędzie się w ramach Festiwalu Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka.

PRZECINEK I KROPKA - WARSZTATY
2 kwietnia, godz. 14:00
8 kwietnia, godz. 13:00
Organizatorzy zapraszają do wspólnego odkrywania magicznego świata książek i poznawania ich tajemnic podczas warsztatów empiku „Przecinek i Kropka”. Na zajęcia, opracowane przy współudziale psychologów dziecięcych, zaproszeni się najmłodsi w wieku 5-8 lat.

EMPIK CZYTA DZIECIOM
2 kwietnia, godz. 15:00
Aktor Piotr Misztela,  absolwent krakowskiej Państwowej Szkoły Teatralnej oraz wybrani pracownicy wrocławskich salonów Empik przeczytają najmłodszym i tym trochę starszym fragmenty najnowszego tłumaczenia Kubusia Puchatka, autorstwa Michała Rusinka, a także innych książek nominowanych do tegorocznej nagrody w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą „Przecinek i Kropka”.


MAGDALENA WOSIK
1kwietnia, godz. 12:00
Organizatorzy zapraszają na warsztaty ze znaną ilustratorka książek dla dzieci - Magdaleną Wosik. W swoim najnowszym dziele – „Wytęż wzrok! Ukryte obrazki” (wyd. Nasza Księgarnia) zabiera najmłodszych na nietypowe poszukiwania przedmiotów schowanych na pełnych szczegółów obrazach. Na spotkaniu opowie także o technice rysowania i inspiracjach towarzyszących jej przy pracy.
Spotkanie odbędzie się w ramach Festiwalu Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka.

KUBUSIOWE BRELOCZKI
8 kwietnia, godz. 14:00
Kubuś Puchatek, Prosiaczek a może Kłapouchy? Ciekawe, która z tych bajkowych postaci cieszy się największą popularnością wśród dzieci?  Być może odpowiedź na to pytanie znajdziemy w czasie warsztatów, na których najmłodsi stworzą efektowne filcowe breloczki z wizerunkami  głównych bohaterów książek autorstwa Alana Alexandra Milne (wiek 5+).

ANDRZEJ MALESZKA
9 kwietnia, godz. 14:00
Organizatorzy zapraszają na spotkanie i warsztaty ze znanym poznańskim reżyserem, scenarzystą i  autorem książek dla dzieci - Andrzejem Maleszką. Twórca bestsellerowej serii „Magiczne drzewo” (Wydawnictwo Znak) opowie między innymi o tym skąd czerpie pomysły na tworzenie fantastycznej światów, w których ludzie mówią kocim językiem, a na ich głowach wyrastają niebieskie róże.
Spotkanie odbędzie się w ramach Festiwalu Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka.

KUBUŚ PUCHATEK
Empik i Wydawnictwo Znak zaprasza do wspólnej zabawy z bohaterami Stumilowego Lasu. Na najmłodszych będą czekać quizy, rebusy i kolorowanki. Będzie można zrobić zdjęcie z Kubusiem, Prosiaczkiem, Tygryskiem i Kłapouchym oraz przybić piątkę z Kubusiem!

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież