Podwórkowe gry PRL-u w Zajezdni. Przywitaj lato i przenieś się w czasie!

zajezdnia gryCzerwiec nieodzownie kojarzy się nam z początkiem lata, rozpoczęciem wakacji oraz ciepłymi i długimi dniami. Wykorzystując zbieg tych wydarzeń, 23 oraz 24 czerwca Centrum Historii Zajezdnia zaprasza na bezpłatne wydarzenie, podczas którego będziemy mogli przenieść się w świat zabaw minionej epoki i cukrowej waty.

Plenerowa impreza, która w ostatni weekend czerwca zagości na placu przed Zajezdnią, to doskonała okazja do rodzinnego i aktywnego spędzenia czasu. Co znalazło się w programie dwudniowego wydarzenia? Na aktywnych czekają przede wszystkim kultowe, znane z ery PRL-u podwórkowe gry.

Wśród nich m.in. wrotki, guma, klasy, kapsle, hula hop, zośka czy dwa ognie. Aby dopełnić atmosfery minionej epoki, nie zabraknie waty cukrowej, lodów i wody z saturatora. Dla uczestników gier i zabaw zorganizowane zostaną zawody, w których do zdobycia będą drobne upominki od Centrum Historii Zajezdnia.

Poza podwórkowymi aktywnościami, na gości Zajezdni czeka także popularna ekipa RetroGgralni. Całodniowa wystawa komputerów i gier minionej epoki przypomni dorastającym w drugiej połowie dwudziestego wieku zdobycze pierwszych lat informatyki i video rozrywki. Pierwszy dzień imprezy zakończy przygotowany specjalnie z myślą o najmłodszych spektakl Bajkobusu Teatru Lalek „Tesla vs. Edison”. Ta opowieść osadzona w industrialnych realiach początków XX wieku, to oparta na faktach historia zaciętej rywalizacji dwóch wielkich wynalazców o prymat w dziedzinie elektryczności.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Podwórkowe gry PRL-u | PROGRAM

23 czerwca, piątek
12.00 - 18.00 | Podwórkowe gry PRL-u
12.00 - 17.00 | Retrogralnia
17.00 | Bajkobus Teatru Lalek - "Tesla vs. Edison"

24 czerwca, sobota
12.00 - 18.00 |Podwórkowe gry PRL-u

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież