Drugi rok w Hogwarcie pełen muzyki i magii – Harry Potter i Komnata Tajemnic in Concert

harry potter koncertDobra wiadomość dla wszystkich fanów Harrego Pottera! Koncerty symfoniczne do filmów o przygodach młodego czarodzieja wracają do Polski! Już w październiku po raz kolejny będzie można przeżyć wieczór pełen magii i muzyki - Harry Potter i Komnata Tajemnic in Concert odwiedzi pięć polskich miast – Szczecin, Wrocław, Warszawę, Poznań i Kraków!

Mimo, że od wydania pierwszej książki o Harrym Potterze minęło 20 lat, saga nadal czaruje, a Potteromania trwa na całym świecie. Kto raz zgłębił tajniki magii w Hogwarcie nie chce się z nimi rozstać – Harry Potter i Komnata Tajemnic In Concert to kolejna okazja do wspomnień. Prawie trzy godziny z ulubionym filmem i muzyką na żywo gwarantują skuteczną ucieczkę od świata mugoli.

Nie byłoby to możliwe bez poruszającej, niezwykle wzruszającej, ale także trzymającej w napięciu muzyki autorstwa światowej sławy kompozytora Johna Williamsa (Gwizdne Wojny, Indiana Jones). Motyw przewodni (Hedwig's Theme) do serii filmów o Harry’m Potterze, został okrzyknięty jednym z najlepszych w historii światowej kinematografii.

Podczas pięciu koncertów w Polsce, niezapomnianą ścieżkę po raz kolejny w całości wykona Sinfonietta Cracovia. Oglądając film na wielkim 480 calowym ekranie z muzyką na żywo, drugi rok nauki w Hogwarcie stanie się niezwykłym doświadczeniem.   

Ciekawostki:

•    John Williams ma na swoim koncie najwięcej, bo aż 50 nominacji do Oskarów. Z muzyką do filmów o Harry Potterze był nominowany dwukrotnie!

•    John Williams pracował z Chrisem Columbusem przy sześciu pełnometrażowych filmach o przygodach Harrego Pottera.

•    Zdjęcia do drugiej części Harry Potter i Komnata Tajemnic rozpoczęły się zaledwie trzy dni po zakończeniu zdjęć do części pierwszej.

•    Harry Potter i Komnata Tajemnic  to najdłuższa część filmowej sagi – trwa 161 minut – mimo, że została nakręcona na podstawie najkrótszej książki.

•   W scenie ucieczki Harry’ego z domu Dursley’ow, Ron przylatuje po przyjaciela starym, niebieskim Fordem Anglia, który następnie rozbijają o bijąca wierzbę. Podczas kręcenia sceny, zniszczono w sumie 14 takich samych samochodów.

•    Gabinet profesora Dumbledora z drugije części, był najdroższą scenografią ze wszystkich użytych w filmie.

•    Początkowo rolę Gilderoya Lockharta, nauczyciela obrony przed czarną magią, miał zagrać Hugh Grant, a potem brany był pod uwagę nawet Jude Law. Jednak pierwszy z powodu innych obowiązków musiał zrezygnować z roli, a drugi niestety był za młody na tę rolę. Do roli Gilderoy’a Lockharta, nauczyciela obrony przed czarną magią, byli brani pod uwagę Huge Grant oraz Jude Law. Pierwszy zrezygnował ze względu na konflikt terminów, natomiast Jude Law okazał się na rolę za młody.

•   Rupert Grint, tak jak grany przez niego Ron, panicznie boi się pająków. Podobno do tej pory nie widział sceny, w której wraz z Harrym odwiedzają Aragoga w Zakazanym Lesie.

•    Harry Potter i Komnata Tajemnic jest  ulubioną częścią przygód Daniela Radcliffa.

•    Oryginalnie scenariusz zakładał, że Hermiona miała w końcowej scenie przytulić Harry'ego i Rona. Ponieważ Emma Watson wstydziła się to zrobić przed całą ekipą, Chris Columbus zmienił scenę i przytula tylko Harry'ego, a z Ronem wymienia uścisk ręki.

•    Podczas kręcenia scen z udziałem Zgredka, skrzata reprezentowała piłka nabita na patyk. Dopiero potem dodano cyfrowy obraz postaci

•    Na potrzeby drugiej części filmu wykonano... ponad 1000 mioteł.

Koncerty odbędą się:

16.10 Azoty Arena Szczecin
17.10 Hala Stulecia Wrocław
18.10 Hala Torwar Warszawa
19.10 Arena Poznań
21.10 Tauron Arena Kraków

Bilety na Harry Potter i Komnata Tajemnic in Concert są dostępne na Eventim: bit.ly/harry2inconcert  oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży. 

Więcej informacji na temat Cyklu Koncertów Muzyki Filmowej do Filmów o Harry’m Potterze można znaleźć na stronie www.harrypotterinconcert.com

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież