Wystawa zdjęć z wyprawy Jerzego Kukuczki w Sky Tower

wystawa kukuczka„Ostatnia w koronie. Shisha Pangma ’87” - to tytuł wystawy, jaką od 26 września można oglądać w Sky Tower. Przygotowana została ona z okazji jubileuszu zdobycia Korony Himalajów przez Jerzego Kukuczkę.

Wystawa pt. „Ostatnia w koronie. Shisha Pangma ’87” składa się z serii zdjęć przedstawiających polskiego himalaistę zdobywającego ostatni z 14 ośmiotysięczników. Do jej stworzenia wykorzystane zostały rzadko udostępniane zbiory z prywatnego archiwum Jerzego Kukuczki. - Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tej wyjątkowej wystawy. Oglądając ją będzie można się przekonać, jak dzięki determinacji, odwadze i umiejętności pokonywania swoich słabości można realizować marzenia - mówi Dorota Żmiejko, Manager ds. Marketingu Sky Tower.

Wystawa pt. „Ostatnia w koronie. Shisha Pangma ’87” jest częścią realizowanego przez Fundację Wielki Człowiek projektu wspierającego dokonania polskiego himalaizmu. Partnerem wystawy jest Janeba Time - właściciel salonu Chrono w Sky Tower, w którym dostępna jest kolekcja dedykowanych zegarków ALPINER 4 AUTOMATIC JERZY KUKUCZKA. Kolekcja, składająca się z zaledwie 188 sztuk, tworzona została właśnie w związku z 30. rocznicą zdobycia Korony Himalajów przez Jerzego Kukuczkę – Marka Alpina od dziesięcioleci związana jest z górami. Naturalnym krokiem było stworzenie zegarka w hołdzie najwybitniejszemu polskiemu himalaiście. Jesteśmy dumni, że tworząc tę wyjątkową kolekcję mogliśmy uczcić zdobycie Korony Himalajów i Karakorum przez Jerzego Kukuczkę – mówi Tomasz Szkodziński Manager ds. Marketingu z Janeba Time, firmy będącej dystrybutorem zegarków i oficjalnym partnerem wystawy.

Zdjęcia z wyprawy Jerzego Kukuczki będzie można oglądać do 6 października na poziomie 0 Galerii.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież