„Mroczne zakamarki” Kara Thomas

mroczne zakamarkiKiedy zostawiamy przeszłość za sobą i pogodziliśmy się ze zdarzeniami, jakie miały wtedy miejsce, nie chcemy, by to wszystko jeszcze kiedyś powróciło. Niestety, czasami nastaje moment, kiedy jesteśmy zmuszeni powrócić czy to pamięcią, czy też bardziej namacalnie w rejony, gdzie byliśmy i wydawało nam się, że już ich nie odwiedzimy.

Tessa Lowell, bohaterka książki „Mroczne zakamarki” po dziewięciu latach nieobecności odwiedza rodzinne miasto w Pensylwanii, żeby odwiedzić swojego ojca przebywającego w zakładzie karnym. Miejsce, gdzie dorastała, wzbudza w niej ogrom wspomnień, którym chcąc nie chcąc zmuszona jest stawić czoło. Jakby tego było mało, dokonane przez „Potwora znad rzeki Ohio” morderstwa na młodych dziewczynach mimo upływu czasu wciąż budzą lęk, który potęguje wiadomość o kolejnej ofierze „Potwora”. Ludzie już podejrzewają, że dziewięć lat temu, kiedy seria morderstw była w centrum ich życia, policja skazała na karę więzienia nieodpowiednią osobę...

W czasie kiedy funkcjonariusze pochylają się nad śledztwem w sprawie zamordowanej dziewczyny, Tessa prowadzi własne dochodzenie dotyczące jej rodziny. Jej nadrzędnym celem jest odnalezienie siostry i matki oraz odbudowanie z nimi kontaktu. Mieszkająca kiedyś u babci na Florydzie Tessa pozwoliła sobie na wyparcie z myśli smutnych faktów dotyczących jej najbliższych. Teraz czuje się gotowa stawić czoła poszukiwaniom najbliższych.

Czy Tessa odnajdzie rodzinę i będzie miała szansę nawiązać z nią kontakt? Kto okaże się brutalnym mordercą?

Pisarka w swojej debiutanckiej powieści zawarła intrygującą, pełną znaków zapytania historię. Czytelnik może pokusić się o rozwiązanie zagadki, gdyż fabuła, aby zwieść, wiedzie w różne strony. Trudno przewidzieć zakończenie książki, co na pewno jest jej olbrzymim plusem. Wątki kryminalne lekko splatają się i uzupełniają z rodzinnymi. Autorka zręcznie lawiruje w sieci kłamstw oraz intryg. „Mroczne zakamarki” to zaskakująca powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym.

 

Agnieszka Miśkowiec

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama