Wieczory Tumskie

wieczory tumskiePo długiej, dziesięciomiesięcznej przerwie, zapraszamy Wrocławian, Dolnoślązaków oraz Turystów na jesienną edycję Wieczorów Tumskich.

Najbliższy Wieczór Tumski odbędzie się 29 października br. o godzinie 18:00 w kościele św. Krzyża na Ostrowie Tumskim. Tym razem Wieczór, z udziałem znakomitych artystów, poświęcony będzie w specjalny sposób pięćsetleciu Reformacji, który to jubileusz w bieżącym roku obchodzą Ewangelicy.

Wykład „Muzyka w kościołach ewangelickich Wrocławia w XIX i pierwszej połowie XX wieku” wygłosi wrocławski muzykolog dr hab. Joanna Subel z Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Doktor Joanna Subel przez lata związana była także z Uniwersytetem Wrocławskim jako profesor, jest też autorką szeregu książek i publikacji naukowych.

W części muzycznej wystąpi znakomity wrocławski chór kameralny Cantores Minores Wratislavienses pod dyrekcją swojego wieloletniego szefa artystycznego Piotra Karpety, z udziałem znanego organisty Marka Pilcha. W programie usłyszymy dwuchórowe kompozycje Jana Sebastiana Bacham, Heinricha Schütza i Johanna Pachelbela.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież