Tomasz Budzyński w Klubie Pod Kolumnami

budzyński koncertW niedzielę 29 października we wrocławskim Klubie Pod Kolumnami wystąpi Tomasz Budzyński z zespołem Luna. Repertuar obejmie utwory przez wszystkim z płyt solowych artysty. Jednocześnie tuż przed koncertem otwarta zostanie wystawa malarstwa Tomasza Budzyńskiego, którą będzie można oglądać do 13 listopada br.

Tomasz Budzyński - malarz, poeta, znany przede wszystkim jako wokalista rockowy w zespołach Armia, Siekiera oraz 2Tm2,3. Urodził się w Tarnobrzegu 2 października 1962 roku. Ukończył Liceum Plastyczne w Nałęczowie. Karierę rozpoczął w 1984 z zespołem Siekiera. W 1985 roku wraz z Robertem Brylewskim i filozofem Sławomirem Gołaszewskim założył zespół Armia. Od 1996 roku występuje także w zespole 2,TM 2,3 a od 2002 również z repertuarem solowym. Ma w swoim dorobku ponad 20 płyt, w tym trzy solowe. Pierwsza solowa płyta pt. „Taniec szkieletów” została wydana w 2002 roku, kolejna „Luna” 6 lat później, a ostatnia, zatytułowana „Osobliwości”, w czerwcu 2011 roku.

Zajmuje się malarstwem i grafiką. Jest multi-artystą. W 2011 roku zadebiutował też jako reżyser oraz pisarz. W tymże roku jego film pt.: „Podróż na wschód” miał premierę na festiwalu filmowym Nowe Horyzonty. Na zamówienie Narodowego Centrum Kultury napisał książkę biograficzną z okazji 25-lecia zespołu Armia pt.: „Soul Side Story”. Skomponował także muzykę do przedstawienia „Iuvenilium Permanens” wystawianego w krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego.

Na koncercie 29 października o godz. 19:00 w Klubie Pod Kolumnami artysta wystąpi z zespołem „Luna”. Repertuar będzie obejmował utwory z płyt solowych. Jednocześnie tuż przed koncertem otwarta zostanie wystawa malarstwa artysty. Wystawa będzie czynna do 13 listopada br.

Skład zespołu „Luna”:

Tomasz Budzyński – wokalista
Stanisław Budzyński (syn) – gitara
Beata Kozak – perkusja
Gero - gitara

Tomasz Budzyński z zespołem Luna - koncert
29 października (niedziela) godz. 19:00, bilety - 30zł (z UrbanCardPremium zniżka 20%)
Klub Pod Kolumnami, pl. Św. Macieja 21, Wrocław
Wystaw prac malarskich Tomasza Budzyńskiego, czynna do 13 listopada - wstęp wolny

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież