Niezwykła Wystawa Budowli z Klocków Lego na Stadionie Wrocław

wystawa legoW dniach od 17 listopada do 28 stycznia 2018 roku odwiedzający Stadion Wrocław będą mogli obejrzeć największą w Europie, niezwykłą, edukacyjną Wystawę Budowli z Klocków Lego. Choć wystawa gościć będzie na naszym obiekcie po raz drugi to jeśli chodzi o eksponaty jest ona zupełnie nowa. Organizatorzy w kilku wielkich ciężarówkach przywiozą ponad 100 premierowych, niesamowitych budowli stworzonych z ok 7 mln klocków, które ułożone jeden za drugim utworzyłyby linię z Wrocławia do Łodzi!

Jak wiadomo z klocków można zbudować prawie wszystko, ale tym razem fantazja kreatorów oraz rozmach naprawdę robią wrażenie. Cóż może bowiem się równać z wykonanym w skali 1:7 miliona elementów modelem samolotu Air Force One, łudząco podobnym do egzemplarza, którym lata prezydent USA, mierzącym prawie 11 metrów długości, z rozpiętością skrzydeł niemal 10 metrów  i wysokim na blisko 3 metry? Co ciekawe tej ekspozycji towarzyszyć będzie także multimedialna prezentacja przedstawiająca najciekawsze informacje dotyczące prezydenckiego samolotu i scenki. Potężny jumbo-jet to tylko jedna z wielu atrakcji wystawy, wśród których są także akcenty wrocławskie.  

Do grona gwiazd sportu wykonanych z klocków dołączy kapitan WKS Śląsk Wrocław Piotr Celeban. Jego postać, na którą zużyto około 65 tysięcy klocków, wykonano na podstawie precyzyjnego modelu 3D, który stworzono po specjalnej sesji zdjęciowej, a twórcom udało się oddać na tyle wiernie, na ile pozwala na to technologia, nie tylko rysy, ale także szczegóły klubowego stroju!

Wybór nie był trudny – komentuje Rafał Szymański, organizator wystawy. Wspólnie z marketingiem Stadionu Wrocław doszliśmy do wniosku, że Piotr Celeban to najlepszy kandydat do alei gwiazd sportu, wykonanych z klocków, w skali 1:1. Jest ostoją drużyny, a jego pracowitość i niezłomność to cechy, które mogą służyć za wzór najmłodszym. Ideą  alei  gwiazd sportu jest właśnie przedstawianie takich postaci. Tym samym Piotr Celeban dołącza do takich sław jak Robert Lewandowski, Marcin Gortat czy Rafał Sonik. W figurze Celebana niezwykle ważne są detale: numery na koszulce i spodenkach, nazwisko, ważne klubowe daty, oznaczenie sponsora, zloty herb, kolorystyka, pasy. To tylko niektóre elementy, o które musieliśmy zadbać – kontynuuje Szymański. Tego typu wyzwania jakimi jest stworzenie z klocków postaci z mnóstwem szczegółów są zawsze dodatkowym smaczkiem i frajdą w naszej pracy.

Klockami, które użyto do budowy figury Piotra Celebana można dwukrotnie opasać Stadion Wrocław układając je jeden za drugim po obwodzie esplanady!

Nie jest to jedyny, wrocławski akcent na wystawie. Wśród budowli, które będzie można obejrzeć na wystawie znajdzie się model Stadionu Wrocław.

Postanowiliśmy zbudować stadion z klocków, ponieważ jest to forma podziękowania dla naprawdę fajnego obiektu na którym my, jako Wystawa, mamy okazje gościć po raz drugi. To fajne gdy zwiedzający będą mogli zobaczyć zbudowany z klocków jeden z symboli swojego miasta  - dodaje Rafał Szymański.

Na 1700 m2 organizatorzy Wystawy Budowli z Klocków Lego pokażą także tematyczne sekcje, o dużych walorach edukacyjnych:

Human Body - nietypowa lekcja biologii

Fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii. Naukę ułatwią i uprzyjemnią eksponaty wykonane z klocków Lego. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowanie podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układ oddechowy, pokarmowy i kostny.

Interaktywna Mapa Europy

Wykonana w całości z klocków interaktywna, ogromna mapa Europy pokazuje granice państw, ich stolice, flagi, a także księstwa europejskie. Dzięki niej, nie tylko najmłodsi Zwiedzający będą mogli poszerzyć wiedzę dotyczącą najważniejszych organizacji europejskich.

Najwyższy człowiek w historii

Rekonstrukcja postaci najwyższego, mierzącego 272 cm, człowieka w historii - Roberta Wadlow'a. Do zbudowania tak wysokiej postaci w skali 1:1 nie wykorzystano żadnego wewnętrznego stelaża. Model zatem składa się wyłącznie z klocków - zużyto ponad 100.000 elementów.

Instrumenty muzyczne

Makieta edukacyjna przedstawiająca popularne instrumenty muzyczne, takie jak: gitara, trąbka, perkusja, akordeon i skrzypce. Zwiedzający będą mieli okazję nie tylko zobaczyć instrumenty wykonane z tego nietypowego budulca, ale także posłuchać każdego z nich.

Wielka kolekcja STAR WARS

We Wrocławiu organizatorzy przygotowali specjalną strefę Star Wars. Fani Gwiezdnych Wojen znajdą tam między innymi bogatą kolekcję autorskich eksponatów przedstawiających osiem wątków z kultowej IV części filmu – „Nowa Nadzieja” i ogromny niszczyciel gwiezdny Venator.

Niezapomniane wrażenia zapewniają również makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągam z klocków LEGO. Wyjątkowym dodatkiem są także makiety autorskie, m.in. EREBOR – Samotna Góra, Wioska i Zamek Średniowieczny oraz Hit Wystawy - makieta przedstawiająca dworek w Soplicowie - rodzinną posiadłość głównych bohaterów „Pana Tadeusza” poematu Adama Mickiewicza.

FUN PARK Strefa Zabawy klockami

Największa w Polsce Wystawy Budowli z Klocków Lego daje nie tylko dzieciom, ale i dorosłym możliwość zabawy. Na specjalnie wydzielonej powierzchni Fun Parku znajduje się strefa Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. We Wrocławiu można „rysować” i „pisać” klockami, a stworzone przez dzieci samochody z klocków mogą zjeżdżać z pochylni lub skakać na dedykowanych skoczniach. Ponadto wytrzymałość budowli można sprawdzić na platformie wibracyjnej Super Shaker.

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Ministra Marka Michalaka.

 

Bilety

Wystawa zostanie otwarta 17 listopada. Zakupu biletów można dokonać w kasach Wystawy lub online na www.wystawaklockow.pl.

Ceny biletów:

Poniedziałek-piątek:

BILET PORANNY 10:00 – 15:00 18 zł / osoba;

BILET POPOŁUDNIOWY 15:00 – 18:30 22 zł / osoba;

BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe)

15:00 – 18:30 18 zł/osoba;

BILET WIECZORNY 18:30 – 20:00 15 zł / osoba;

Sobota, niedziela i święta:

BILET WEEKENDOWY 10:00 - 18:30 22 zł / osoba;

BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 18 zł/osoba;

BILET WIECZORNY 18:30 – 20:00 15 zł / osoba;

GRUPY ZORGANIZOWANE (szkoły, przedszkola, inne)

Wejście dla grup zorganizowanych w poniższych cenach jest możliwe od poniedziałku

do piątku w godz. 09:00 – 15:00.

Minimum 10 osób – 15 zł / osoba

Szczegóły i sprzedaż biletów w systemie online na www.wystawaklockow.pl

Serdecznie zapraszamy!

UWAGA

Z biletem na wystawę można także zwiedzić taniej Stadion Wrocław! Każda osoba, która okaże bilet na wystawę zapłaci 10 zł za bilet ulgowy, a także za bilet grupowy (min 15 osób) oraz za bilet normalny. Rezerwacji prosimy dokonywać pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież