Andrzej Pągowski – mistrz Polskiej Szkoły Plakatu

pagowskiStworzył plakaty do kultowych polskich filmów na czele z „Misiem”, zilustrował klasyki światowej kinematografii, dla teatrów zaprojektował setki afiszy. Andrzej Pągowski to niekwestionowany mistrz ilustracji plakatowej. Zapis „Być jak Pągowski” (Agora) to fascynująca rozmowa artysty z Dorotą Wellman. Już 18 listopada w salonie Empik Renoma we Wrocławiu odbędzie się spotkanie z Andrzejem Pągowskim połączone z wernisażem wystawy jego najsłynniejszych prac.

Rozmowa pary przyjaciół nie jest łatwa i gładka. Słynąca z ciętego języka i stawiania trudnych pytań dziennikarka wydobywa z artysty szczere do bólu wyznania, zmusza do refleksji nad własnym życiem, tym, co je kształtowało, nad konsekwencjami dokonywanych wyborów. Ten wywiad to spowiedź Andrzeja Pągowskiego. Ale także rodzaj terapii: uzależniony od pracy jak od narkotyku artysta przyznaje, że ceną za realizację pasji i sukces jest samotność.

Andrzej Pągowski – jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców Polskiej Szkoły Plakatu, autor ponad 1300 plakatów, m.in. do filmu „Miś” czy trylogii filmowej Krzysztofa Kieślowskiego „Trzy kolory”. Twórca szeroko znany w Polsce i na świecie.

18 listopada, godzina 14.00
Empik Renoma
ul. Świdnicka 40, Wrocław

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież