"Czaisz?"-festiwal herbaciany w CK Zamek

festiwal herbatyJuż 18 listopada w Centrum Kultury Zamek odbędzie się druga edycja Festiwalu Herbacianego "Czaisz?". W tym roku w programie naszej imprezy skupimy się na różnorodności związanej z herbatą, na ogromnej palecie jej smaków i aromatów, sposobów podawania, ceremonii. Przygotowujemy dla Was bazar herbaciany, pokazy parzenia i degustacje, projekcje filmów o tematyce herbacianej, wyjątkowe wykłady oraz inne atrakcje dla ciała i ducha. Będzie to spotkanie wyjątkowe, tworzone przez ludzi z pasją dla wszystkich którzy już połknęli herbacianego bakcyla lub dopiero by chcieli to uczynić.

W jego programie oprócz bazaru herbacianego i pokazów filmów dokumentalnych o herbacie zaprosimy Was na dwa niezwykłe spotkania:

Anton Tiscornia - niestrudzony w zgłębianiu źródeł herbaty fascynat tego napoju i wytrwały propagator jego walorów, zaprasza na wykład z degustacją pt.: "Mad tea party, czyli najdziwniejsze ceremonie herbaciane świata". Wykładowi towarzyszyć będzie degustacja kilku herbat, w tym herbaty po mongolsku!

Piotr Mońka opowie o swoich podróżach na plantacje herbaty, o różnicach i podobieństwach w procesie produkcji, o historii i innych ciekawostkach. Opowieść 'Ścieżką herbaty - Korea, Japonia, Gruzja, Indie, Nepal' będzie okraszona mnóstwem zdjęć i filmików.

„To bardzo dziwne, jak nasz intelekt jest zdominowany przez układ trawienny. Nie możemy pracować ani myśleć, gdy nie pozwala nam na to nasz żołądek. Dyktuje nam emocje i uczucia. Po jajkach na bekonie mówi „Pracuj!”, po befsztyku i porterze mówi „Śpij!„. Po filiżance herbaty mówi do naszego mózgu: „Teraz powstań i pokaż swoją siłę. Bądź przekonujący, myśl poważnie, bądź twardy; czystym wzrokiem patrz na Naturę i na życie; rozłóż białe skrzydła myśli i unieś się nad światem, podążaj drogą wśród migoczących gwiazd prosto do wrót wieczności!”
Jerome K. Jerome w książce pt. „Trzech mężczyzn w łodzi”

Herbata urzeka bogactwem swojego świata, pije się ją by zapomnieć o otaczającym nas hałasie. Z każdym łykiem czaruje nas smakiem i aromatem, porywa ceremonią i intryguje niezwykłą historią oraz kulturą. Po raz drugi chcemy Was zabrać w ten zaczarowany herbaciany świat, który we współpracy z Czajownią, stworzymy w murach Centrum Kultury "Zamek" we Wrocławiu podczas Festiwalu "Czaisz?".

W tym roku w programie naszej imprezy skupimy się na różnorodności związanej z herbatą, na ogromnej palecie jej smaków i aromatów, sposobów podawania, ceremonii. Przygotowujemy dla Was bazar herbaciany, pokazy parzenia i degustacje, projekcje filmów o tematyce herbacianej, wyjątkowe wykłady oraz inne atrakcje dla ciała i ducha. Będzie to spotkanie wyjątkowe, tworzone przez ludzi z pasją dla wszystkich którzy już połknęli herbacianego bakcyla lub dopiero by chcieli to uczynić. .

PROGRAM:
- Bazar herbaciany - wyśmienite herbaty z całego świata od najlepszych polskich dystrybutorów, ceramika i akcesoria do parzenia herbaty, zdrowa żywność,
- Degustacje herbaty i pokazy ceremonii,
- Pokazy filmów o tematyce herbacianej,
- Spotkanie podróżnicze “Ścieżkami herbaty - relacja z wypraw na plantacje Korei, Japonii, Indii, Nepalu i Gruzji” - Piotr Mońka
- Wykład “Mad tea party, czyli najdziwniejsze ceremonie herbaciane świata” - Anton Tiscornia

"Czaisz?" - festiwal herbaciany
18 listopada 2017 roku
godz. 13:00 - 20:00

Centrum Kultury ZAMEK
pl. Świętojański 1
54-076 Wrocław
zamek.wroclaw.pl

Wstęp wolny

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież