Koncert Olympus Mons Trio

muzeum pana tadeuszaNa otwarcie nowego cyklu muzycznego Współbrzmienia w Muzeum Pana Tadeusza wystąpi Olympus Mons Trio, który wykona utwory współczesnych kompozytorów.

Podczas nowego cyklu muzycznego w Salonie romantycznym zostaną wykonane utwory artystów tworzących w XX i XXI wieku. Odbiór współczesnych dźwięków, rozbrzmiewających między barokowymi stropami, obiektami z czasów romantyzmu i wirtualnymi śladami Mickiewicza, będzie niecodziennym doświadczeniem. Przekonamy się, jak historyczne wnętrza Kamienicy Pod Złotym Słońcem, w której mieści się Muzeum, współbrzmią z kompozycjami napisanymi kilka lat bądź dekad temu.

Pierwszymi artystami tego cyklu będzie Olympus Mons Trio, czyli Aleksandra Demowska-Madejska (altówka), Anna Hajduk-Rynkowicz (fortepian) oraz Adam Eljasiński (klarnet). Zespół tworzą absolwenci i doktoranci polskich uczelni muzycznych (Warszawa, Łódź, Wrocław), którzy w 2016 roku już jako Trio otrzymało I nagrodę w International Music Competition – Grand Prize Virtuoso Salzburg. Oprócz szeregu dzieł romantycznych, muzycy mają w swoim repertuarze utwory im dedykowane, napisane przez polskich, młodych kompozytorów.

Podczas koncertu, który odbędzie się 30 listopada 2017 o godz. 18.00 wykonają dzieła trzech artystów: Jeana Françaixa, Kamila Koseckiego i Weroniki Ratusińskiej-Zamuszko, która specjalnie na potrzeby zespołu Olympus Mons Trio dokonała zmian w utworze zatytułowanym Trio, które pierwotnie skomponowane było na skład z wiolonczelą zamiast altówki. W nowej wersji dzieło zostanie wykonane po raz pierwszy w Muzeum Pana Tadeusza.

Program:
Weronika Ratusińska –Trio
Kamil Kosecki – Trio
Jean Françaix – Trio
czas trwania: 45’

Koncert Olympus Mons Trio
cykl Współbrzmienia. Koncerty muzyki współczesnej

czwartek, 30 listopada 2017, godz. 18.00

Muzeum Pana Tadeusza
Rynek 6, Wrocław

bilety: 35 zł
liczba miejsc ograniczona, miejsca nienumerowane

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież