Nominowane do Oscarów „Lady Bird” i „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” przedpremierowo w Kinie Nowe Horyzonty

oskary kinoW najbliższy weekend zapraszamy do wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty na przedpremierowe pokazy „Lady Bird” Grety Gerwig (sobota, godz. 17.30) – nominowanej w pięciu oscarowych kategoriach, i „Trzech billboardów za Ebbing, Missouri” Martina McDonagha (niedziela, godz. 19.30), które mają szansę na siedem statuetek.

„Lady Bird”, słodko-gorzka opowieść o dorastaniu zbuntowanej dziewczyny, która uczy się w katolickim liceum, to debiut reżyserski Grety Gerwig, jednej z najpopularniejszych aktorek kina niezależnego w Stanach (znanej m.in. z „Frances Ha”). Film zbiera świetne recenzje na całym świecie, a na koncie ma już dwa Złote Globy – za najlepszą komedię lub musical i dla aktorki pierwszoplanowej – znakomitej Saoirse Ronan, która może liczyć także na Oscara. „Lady Bird” ma również szanse na wygraną w kategoriach: scenariusz oryginalny, aktorka drugoplanowa (Laurie Metcalf), reżyseria i dla najlepszego filmu.

„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” mają na koncie 4 Złote Globy (najlepszy dramat, scenariusz, aktorka dramatyczna – Frances McDormand i aktor drugoplanowy – Sam Rockwell). W filmie śledzimy historię samotnej matki, która poszukując sprawiedliwości po śmierci swojej córki, wykupuje tytułowe billboardy i umieszcza na nich kontrowersyjną treść, rozpoczynając tym samym społeczno-obyczajową burzę w Ebbing. Najnowszy film Martina McDonagha („Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”, „7 psychopatów”) łączy w sobie cechy chwytającego za gardło dramatu i brutalnej, społecznej satyry, obśmiewającej ludzką apatię. „Trzy billboardy…” zostały nominowane w kategoriach: scenariusz oryginalny, aktor drugoplanowy (Woody Harrelson, Sam Rockwell), aktorka pierwszoplanowa (Frances McDormand) i dla najlepszego filmu.

„Lady Bird”, reż. Greta Gerwig: pokaz w sobotę, 27 stycznia, godz. 17.30

„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, reż. Martin McDonagh: pokaz w niedzielę, 28 stycznia, godz. 19.30

Bilety do nabycia w kasach kina i na www.kinonh.pl.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież