Nauka programowania poprzez zabawę? We Wrocławiu rusza I edycja warsztatów ROBO KIDS ZONE

robo kidsW najbliższą sobotę, 10 lutego, wrocławska siedziba międzynarodowej firmy SoftServe otworzy swoje drzwi dla najmłodszych. Dzieci pod okiem doświadczonych ekspertów IT będą mogły, poprzez dobrą zabawę, rozpocząć swoją przygodę z programowaniem i robotyką. Pomoże w tym polski wynalazek – innowacyjny robot Photon. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Umiejętności związane z programowaniem są jednymi z najbardziej pożądanych na współczesnym rynku pracy. Programiści mogą dziś liczyć na nieporównywalnie wyższe zarobki, przywileje i komfort pracy, a pomimo tego uczelnie wyższe na tym kierunku kończy wciąż niewielu absolwentów. Naprzeciw temu wychodzą specjaliści z oddziału PMI Poland Chapter Wrocław Branch, którzy dzięki współpracy z wrocławskim oddziałem SoftServe organizują darmowe warsztaty dla dzieci w wieku 8-10 lat, podczas których pokażą, w jaki sposób nauczać programowania poprzez zabawę. Dzięki temu dzieci mogą rozwijać zainteresowanie tematyką IT od początku swojej edukacji.

Kluczem jest rozbudzenie pasji

Podczas ROBO KIDS ZONE dzieci będą mogły postawić pierwsze kroki w zakresie programowania i robotyki, a pomogą im w tym wybitni specjaliści IT. – Inspiracją do stworzenia warsztatów była walka ze stereotypem, że programowanie to nudne zajęcie. Dzięki ROBO KIDS ZONE chcemy rozbudzić  dziecięcą ciekawość i pokazać, jak kreatywnym i twórczym zajęciem może być informatyka. Naszym celem jest zaszczepienie w młodym pokoleniu Wrocławian pasji do IT, która może im bardzo pomóc w przyszłości – mówi ekspert SoftServe, Remigiusz Samborski, który wraz z Edytą Samborską będzie prowadził sobotnie warsztaty. Jednym z narzędzi, które pozwoli w prosty sposób wprowadzić najmłodszych w świat programowania i robotyki, jest Photon - polski robot edukacyjny. Posiada on specjalną, przystępną aplikację, która pozwoli dzieciom zaprogramować go w niemal dowolny sposób. Dzięki Photonowi poznają one nie tylko podstawy programowania, ale nabędą też umiejętności z zakresu logicznego myślenia, nauczą się szybciej podejmować decyzje oraz rozwiną swoją pamięć. – Pomimo dużej dawki wiedzy, jaka zostanie przekazana dzieciom, ROBO KIDS ZONE stawia przede wszystkim na zabawę i miłe spędzanie czasu. Zależy nam na tym, aby programowanie słusznie kojarzyło się dzieciom z czymś przyjemnym i interesującym – dodaje Edyta Samborska, Dyrektor ds. Projektów w PMI Wrocław.

Co, gdzie i kiedy?

Pierwsza edycja ROBO KIDS ZONE odbędzie się w sobotę, 10.02.2018 r. w budynku SoftServe przy ulicy Wiśniowej 1 we Wrocławiu. Warsztaty odbędą się od godziny 9:45 do 12:15. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i wymaga rejestracji na stronie PMI PC. Aby każde dziecko wyniosło z uczestnictwa jak najwięcej, liczba miejsc została ograniczona. Jednak organizatorzy już teraz przyznają, że nie chcą poprzestawać na jednej edycji. – Planujemy, aby ROBO KIDS ZONE było imprezą cykliczną tak, żeby jak największa liczba dzieci miała szanse na „złapanie bakcyla” programowania. Częstotliwość warsztatów będzie oczywiście zależała od zainteresowania – mówi Remigiusz Samborski.

Link do rejestracji: http://pmi.org.pl/wydarzenia/robo-kids-zone/

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież