„Ogród Zuzanny” Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska

ogród zuzannyAby opowiedzieć o swoich uczuciach, nie zawsze trzeba słów. Wystarczy czułe spojrzenie oraz gest, który mówi więcej niż najpiękniejsze zdania o miłości. Również porzez podarowanie odpowiednich kwiatów można wiele wyjawić....

Zuzanna Czaplicz wraz z matką i babką utrzymuje starą willę Kurza Stopka. Mieszka nieopodal stolicy, gdzie wychowuje syna. Dziewczyna jest projektantką ogrodów posiadającą wyjątkowy talent. Zna język kwiatów i potrafi nimi przekazać każdą wiadomość. Ogrody, jakie zaprojektowała zdają się mieć duszę. Jej uporządkowane życie burzy dawny znajomy Adam Przygodzki, który kupuje pobliską posiadłość. Mężczyzna chce, by Zuzanna wykonała projekt jego ogrodu i go zrealizowała. Kobieta chce za pomocą kwiatów, jakie pojawią się w ogrodzie dawnego znajomego, powiedzieć mu o swoich głęboko ukrytych tajemnicach. Tylko czy Adam będzie potrafił trafnie odczytać wiadomość? Czy w ogóle przyjdzie mu na myśl, że w kwiatach jest coś ukryte?

Prezentowana książka zawiera w sobie to wszystko, co powinna mieć dobra powieść obyczajowa. To międzypokoleniowa opowieść o miłości, okryta kocem historii. W powieści można napotkać wiele niesamowitych, a czasami także zupełnie absurdalnych wydarzeń, które jednak mogłyby mieć miejsce też w naszym życiu. Autorki dbają o różnorodność, dlatego nie ograniczają się do opisów jednej wiodącej bohaterki. Postaciami głównymi są wszyscy mieszkańcy Starej Leśnej. Ich odmienne charaktery stanowią wyśmienitą mieszankę, dzięki której książka jest intrygująca i wciągająca.

 

Agnieszka Miśkowiec

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież