Dyskusyjny Klub Filmowy "Oblicza Różnorodności"

klub filmowyStowarzyszenie Różnorodności Społecznej UP-DATE i Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zapraszają na bezpłatne pokazy filmowe w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Oblicza Różnorodności" organizowanego w ramach projektu "Wrocław - wielokulturowe miasto spotkań" dofinansowanego ze środków Gminy Wrocław w ramach Programu "Mikrogranty NGO".

DKF "Oblicza Różnorodności" to 6 spotkań, podczas których prezentowane są filmy fabularne dotykające różnych aspektów uprzedzeń i dyskryminacji. Po filmie odbywa się dyskusja na temat poruszony w filmie. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach projektu jest bezpłatny.

W lipcu zaprezentowane zostaną 4 filmy. Wszystkie seanse odbywają się w środy od godz. 17.00 do 20.00. Najbliższy seans odbędzie się 4 lipca 2018 r. we Wrocławskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 przy ul. Legnickiej 65. Start seansu o godz. 17.00. Podczas pokazu zaprezentowany zostanie film "Modlitwy za Bobby'ego":

"Bobby został wychowany przez konserwatywną chrześcijańską matkę, która wpajała synowi od dziecka nauki Kościoła Prezbiteriańskiego. Ostatnio chłopiec zaczął mieć poważne wątpliwości co do swojej orientacji seksualnej, z którymi podzielił się z bratem. Nietypowa informacja szybko się rozeszła i zaraz wszyscy członkowie rodziny wiedzieli, z jakim problemem zmaga się Bobby. Kiedy ojciec i rodzeństwo postanowili wspierać chłopaka, matka uważała, że ten popełnia grzech i zachęca go do zmiany, zapewniając że Kościół mu z pewnością pomoże."

Kalendarz kolejnych projekcji znajduje się na załączonym zdjęciu. Polecamy!

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież