Zrozumieć górę i tych, którzy próbują ją zdobyć

góry książkaPublikowane przez niego dzienniki z Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 w 2018 roku zachwyciły tysiące czytelników. Uczestniczył w wielu wyprawach w najwyższe góry, m.in. na oba Gaszerbrumy, Broad Peak zimą, Nanga Parbat, Manaslu czy Baruntse, zdobył Gaszerbruma II i Lhotse. Przy okazji premiery książki „Anatomia góry. Osiem tysięcy metrów ponad marzeniami” (Wydawnictwo SQN) Rafał Fronia opowie o miłości do gór i granicach tej niebezpiecznej pasji. Spotkanie odbędzie 19 lipca w salonie Empik Renoma.

W książce autor podejmuje próbę wyjaśnienia, dlaczego najwyższe szczyty są tak kuszące i co sprawia, że mimo śmiertelnego niebezpieczeństwa co roku setki śmiałków próbują się na nie wdrapać. „Anatomia góry...” to niezwykła opowieść o himalaizmie. Książka zawiera pełne emocji opisy wypraw w Andy, Pamir, Himalaje i Karakorum. Rafał Fronia opisuje szaleńcze przygody, tragedie i sukcesy. Wszystko to okraszone kulisami ostatniej polskiej wyprawy na K2 oraz charakterystyką kolegów himalaistów.

„Anatomia góry...” jest pozycją obowiązkową dla każdego miłośnika górskich wędrówek. Wspomnienia himalaisty potrafią przenieść czytelnika na szczyty ośmiotysięczników bez wychodzenia z domu. Podczas tego spotkania będzie można poczuć klimat groźnych wypraw, gdzie często przy dotkliwym mrozie i przerażającym wietrze alpiniści walczą o życie.

Rafał Fronia – jedna z najbardziej barwnych postaci himalaizmu w Polsce. Maratończyk i podróżnik, przetrwał wybuch wulkanu. Zasłynął dzięki dziennikom z Narodowej Zimowej Wyprawy na K2.

19 lipca, godz. 18:00
Empik Renoma
Wrocław, ul. Świdnicka 40

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show