II zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski w szachach w Sky Tower

szachyW najbliższy piątek do Sky Tower zjadą najlepsze drużyny szachowe w kraju. Wezmą udział w drugim z trzech zjazdów wyłaniających Drużynowego Mistrza Polski w szachach. Turniej rozpocznie się w 14 września i potrwa w Sky Tower przez trzy dni. Wstęp do strefy kibica jest bezpłatny.

Drużynowe Mistrzostwa Polski to jedna z największych imprez tego typu w kraju. O tytuł mistrzowski walczy 10 zespołów, w skład których wchodzi 6 zawodników, w tym przynajmniej jedna kobieta. Mistrzem Polski zostanie drużyna, która wygra ekstraligę szachową składającą się z trzech zjazdów – drugi z nich odbędzie się właśnie w Sky Tower (pierwszy zorganizowano w Gorzowie Wielkopolskim, trzeci planowany jest w Katowicach).

- W Sky Tower przez trzy dni będzie można podziwiać grę szachowej elity Polski, m.in. zawodników z Klubu Szachowego Polonia Wrocław. Wśród nich znajdują się wielokrotni Mistrzowie i Mistrzynie Polski, filary reprezentacji Polski na arenach międzynarodowych. Wierzymy, że będzie to niesamowite, sportowe przeżycie zarówno dla zawodników, jak i kibiców – mówi Artur Czyż, Członek Zarządu i Dyrektor ds. organizacyjnych Klubu Szachowego Polonia Wrocław.

Mistrzostwom w Sky Tower towarzyszyć będzie wystawa zdjęć z najważniejszych zawodów szachowych w Polsce. Najmłodsi będą mieli także okazję  zapoznać się z podstawowymi zasadami tej gry oraz zobaczyć oryginalną prezentację ręcznie robionych szachów.

- Sky Tower to miejsce spotkań oraz rozgrywek wielu prestiżowych zawodów. Teraz gościć będziemy mistrzów szachowych, których na żywo będzie można obserwować podczas walki o najcenniejsze trofeum. Serdecznie zachęcamy wszystkich do kibicowania swoim faworytom - mówi Dorota Żmiejko, Manager ds. Marketingu Sky Tower.

Drużynowe Mistrzostwa Polski rozpoczną się 14 września na 1. piętrze Sky Tower o godzinie 14:45. Oficjalne zakończenie II rundy zawodów planowane jest na 16 września ok. godz. 15:30. Która drużyna ostatecznie zostanie Mistrzem Polski, okaże się po finałowej rundzie w Katowicach.

Partnerem wrocławskiego zjazdu Drużynowych Mistrzostw Polski w szachach są: miasto Wrocław, VOTUM SA, Polski Związek Szachowy oraz Sky Tower.

Wstęp do strefy kibica jest bezpłatny.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama