Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty dla młodzieży ściśle uzdolnionej

chemia13 października startuje kolejna edycja warsztatów popularnonaukowych SmartUP Academy, organizowanych na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów w wieku 15-19 lat, którzy chcieliby wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie nauk ścisłych i przyrodniczych. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak zainteresowani uczestnicy muszą wcześniej zarejestrować się poprzez formularz online.

Warsztaty SmartUP Academy to wspólna inicjatywa Fundacji Grupy Adamed oraz Wydziału Chemii Politechniki Warszawskiej, której celem jest rozwój kompetencji uczniów w wieku 15-19 lat w zakresie nauk ścisłych i przyrodniczych. W trakcie zajęć uczestnicy ćwiczą myślenie kreatywne, komunikację interpersonalną oraz pracę w zespole, a także wykonują innowacyjne zadania, by rozwiązać stawiane przed nimi problemy naukowe. Projekt dedykowany jest młodzieży zainteresowanej głównie naukami biologiczno-chemicznymi i chcącej poszerzyć swoją wiedzę na poziomie edukacji wyższej.

Pierwsze zajęcia tegorocznej edycji SmartUP Academy odbędą się 13 października, a ich tematem przewodnim będą bakterie mlekowe. Kolejne warsztaty o zróżnicowanej tematyce biologiczno-chemicznej zostaną przeprowadzone w następujących terminach:

20 października – Elektrochemia na co dzień
27 października – Klonowanie bez tajemnic
17 listopada – Przeciwciała w służbie ludzkości
24 listopada – Od pomysłu do apteki – czyli jak projektuje się współczesne leki?
2 grudnia – Metody badań substancji wybuchowych

W jaki sposób aplikować?

W warsztatach mogą wziąć udział uczniowie, którzy w kilku zdaniach (maksymalnie 50 słów) wskażą, dlaczego to właśnie oni powinni być zaproszeni na zajęcia. Zgłoszenia przyjmowane są przez stronę internetową: https://adamedsmartup.pl/warsztaty-pw/. Uczestnikiem nie może być jednak osoba, która w ubiegłym roku szkolnym brała już udział w warsztatach.

Organizatorzy zapraszają na warsztaty nie tylko młodzież z Warszawy i okolic, ale również uczniów spoza województwa mazowieckiego. Osoby, które w drodze na zajęcia pokonają ponad 50 km mogą liczyć na zwrot kosztów za dojazd.

Dotychczas, w warsztatach SmartUP Academy udział wzięło prawie 800 młodych pasjonatów nauki. Zajęcia realizowane przez Wydział Chemii Politechniki Warszawskiej oraz Fundację Grupy Adamed są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama