Gumowiec. Memoriał Grzegorza Miecugowa w Scrabble

gumowiecW przedostatni weekend września grupa miłośników gry przy wsparciu Polskiej Federacji Scrabble organizuje turniej upamiętniający wielkiego przyjaciela środowiska i najbardziej znanego propagatora najpopularniejszej gry słownej w Polsce. Miejscem rozgrywek będzie wrocławskie Centrum Historii Zajezdnia.

Tytułowy „Gumowiec” to anagram nazwiska Miecugow. Popularny dziennikarz bez wątpienia należał do wąskiej elity swego zawodu w kraju, mało kto jednak wiedział o jego pasji do scrabble. Ujawnił ją dziesięć lat temu, rozgrywając swój pierwszy turniej we Wrocławiu. Od tego czasu regularnie uczestniczył w oficjalnych rozgrywkach organizowanych przez Polską Federację Scrabble.

Turniej główny obejmie 12 rund zaliczanych do oficjalnego rankingu, a sama rozgrywka stanowić będzie dogodną okazję do przetestowania i treningu swoich możliwości językowych (znajomości słów, umiejętności anagramowania), matematycznych (przeliczanie wartości ruchu), taktycznych (walka z przeciwnikiem twarzą w twarz), ale przede wszystkim do spotkania i poznania nowych osób – miłośników scrabble z całej Polski. Dodatkowo, każdy z uczestników turnieju otrzyma pamiątkowy segregator z albumem przedstawiającym Grzegorza Miecugowa rozgrywającego turniejowe partie.

Rundy rozgrywane są co pełną godzinę. Organizatorzy proszą o zgłoszenia poprzez formularz na stronie internetowej wydarzenia. Osoby, które chcą grać od rundy innej niż pierwsza, proszone są o zanotowanie tego w uwagach w aplikacji zgłoszeniowej. Po przybyciu na miejsce rozgrywek należy potwierdzić chęć gry u sędziego. Młodzież z rocznika 2004 i młodsza będzie miała możliwość udziału w turnieju towarzyszącym „Gumowiec Junior”, obejmującym cztery rundy rozgrywane w niedzielę.

Gumowiec. Memoriał Grzegorza Miecugowa w Scrabble
Wrocław, 22-23 września 2018 r.

Miejsce:
Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska 184, 53-235 Wrocław

Program rozgrywek:

Sobota, 22.09
11:00 – rejestracja
11:40 – oficjalne otwarcie
12:00 – start rozgrywek
14:00 – przerwa obiadowa
20:00 – koniec gier pierwszego dnia

Niedziela, 23.09
9:00 – wznowienie rozgrywek, rejestracja do turnieju młodzieżowego
10:00 – otwarcie turnieju Gumowiec Junior
14:00 – przerwa obiadowa
15:00 – ogłoszenie wyników, rozdanie nagród

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama