"Narodziny gwiazdy” z Lady Gagą na otwarcie American Film Festival

narodziny gwiazdyNarodziny gwiazdy (A Star Is Born) w reżyserii Bradleya Coopera otworzą tegoroczny American Film Festival we Wrocławiu. Film, który miał swoją premierę na festiwalu w Wenecji, zbiera znakomite recenzje na całym świecie. Na ekranie, oprócz samego Coopera, zobaczymy żywą legendę muzyki – Lady Gagę.

Narodziny gwiazdy to reżyserski debiut Bradleya Coopera (trzykrotnie nominowanego do Oscara – za role w Poradniku pozytywnego myślenia, American Hustle i Snajperze). Na ekranie tworzy magnetyczny duet z Lady Gagą, królową stylistycznych metamorfoz, która tym razem wciela się w Ally – nieśmiałą, choć utalentowaną wokalnie dziewczynę, wciąż czekającą na przełomowy moment w karierze. Z pomocą spieszy Jackson Maine (Cooper), charyzmatyczny, choć już mocno zmęczony życiem gwiazdor muzyki country. Ich wspólne spotkanie zaowocuje płomiennym romansem i eksplozją popularności Ally, uruchamiając tym samym konflikt na linii gasnący mistrz – wschodząca gwiazda.

Narodziny gwiazdy są chwalone zarówno za doskonałe zdjęcia, fenomenalną muzykę (co najmniej kilka piosenek z filmu to murowane hity), ale też inteligentny portret amerykańskiego show biznesu, który – pomimo swojego blichtru – często przypomina bezduszną maszynerię.

„Hollywoodzki miód dla oczu i uszu” – Łukasz Muszyński / Filmweb
„Narodziny gwiazdy mają w sobie porywający, ale także delikatny i intymny klimat” – Owen Glaiberman / Variety
„Lady Gaga potrafi z doskonałą precyzją połączyć postać skromnej, prostej dziewczyny z nieziemską mocą cesarzowej celebrytów” – Peter Bradshaw / The Guardian

Na 9. American Film Festival zapraszamy od 23 do 28 października 2018. Więcej szczegółów na www.americanfilmfestival.pl.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama