Rusza głosowanie w konkursie Empiku „Tysiąc powodów by czytać”

ksiażki szkołaDo konkursu „Tysiąc powodów by czytać” zgłosiło się 400 szkół z całej Polski. Uczniowie każdej z nich mieli za zadanie przygotowanie plakatu zachęcającego rówieśników do czytania. Teraz wszystko w rękach internautów. O zwycięstwie zadecyduje liczba głosów oddanych na każdą pracę. Dzięki akcji Empiku już po raz trzeci 10 podstawówek otrzyma po 1000 wybranych przez dzieci książek. Głosowanie trwa do 21 października.

Mała szkoła, wielki sukces

Galeria przygotowanych przez dzieci plakatów jest dostępna na stronie www.empik.com/biblioteki/zaglosuj. Do konkursu zgłosiły się szkoły z różnych miejsc w Polsce. Dzięki temu, że zwycięży 5 placówek powyżej 120 uczniów i 5 podstawówek z mniejszą liczbą dzieci, wszyscy mają równe szanse. – Zależało nam na tym, aby każda szkoła – niezależnie od wielkości i liczby uczniów, miała podobne szanse w wyścigu po 1000 książek dla biblioteki. Choć muszę przyznać, obserwując działania szkół uczestniczących w ostatnich edycjach konkursu, że wielkość szkoły nie jest tak istotna, jak zaangażowanie i energia włożone w promowanie pracy konkursowej lokalnie – mówi Mira Dobek, dyrektor marketingu Empiku.

Mój Empik, twoja szkoła

„Tysiąc powodów by czytać” to program współtworzony przez klientów Empiku. Każdy zakup z Mój Empik wspomaga tę inicjatywę. – Zależy nam na wspieraniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dzieci mają różne pasje, a my chcemy pomóc im rozwijać je poprzez książki, które sami mogą wybrać i tym samym czytać o tym, co je interesuje poza szkołą – dodaje Mira Dobek. Co roku dzieci wybierają najróżniejsze tytuły – część oczywiście jest uzupełnieniem szkolnych zajęć, ale są też pozycje związane ze sportem, sztuką, modą czy podróżami. Od tego roku w podstawówkach uczy się też młodzież, więc wybory będą jeszcze bardziej zróżnicowane.

Nagrody nie tylko dla zwycięzców

Poza 10 000 książek, które kolorowa ciężarówka rozwiezie do zwycięskich szkół, do co 50. zgłoszonej w konkursie biblioteki, powędruje 10 pakietów książek Wydawnictwa Wilga. W każdym zestawie znajdzie się 10 pozycji z klasyki literatury dziecięcej. Dodatkowo, wszystkie szkoły, które zgłosiły się do akcji, otrzymają fotoksiażkę ufundowaną przez Empikfoto.

Galeria prac i głosowanie:
http://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj
Głosowanie: 1-21 października
Głosować można codziennie. Wyniki konkursu poznany 25 października.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama