Mistrzowie Kina: Paolo Sorrentino w Kinie Nowe Horyzonty

mistrzowie kinaKino Nowe Horyzonty ma lekarstwo na szarą jesień: od początku grudnia zapraszamy na imprezy z Jepem Gambardellą i innymi postaciami z filmów maestra Paola Sorrentina. Przeglądem twórczości żywej legendy włoskiej kinematografii rozpoczynamy nowy cykl MISTRZOWIE KINA.

Paolo Sorrentino, laureat Oscara i Europejskiej Nagrody Filmowej, to twórca, który wypracował unikalny styl opierający się na łączeniu przeciwieństw, kontrolowanej przesadzie i demaskowaniu sprzeczności włoskiej duszy. Czekając na jego najnowszy film, „ONI” (dystrybucja w Polsce: Gutek Film), przypomnimy jego trzy wcześniejsze dzieła – „BOSKIEGO”, „WIELKIE PIĘKNO” i „MŁODOŚĆ”.

Bilety (na każdy z pokazów) za jedyne 15 zł; karnet na 3 pokazy w cenie 39 zł.

Program

1 grudnia (sobota), godz. 20:15
„BOSKI”

Filmowy portret Giulio Andreottiego, kontrowersyjnego polityka, który zdobył we Włoszech niemal władzę absolutną. W zestawie: lata 80. i 90., przemoc, groteska, humor, mafijne porachunki i znakomity Toni Servillo w roli głównej.

8 grudnia (sobota), godz. 20:15
„WIELKIE PIĘKNO”

Jedno z największych arcydzieł współczesnej kinematografii. Nagrodzony Oscarem portret Wiecznego Miasta, które poznajemy oczami pisarza Jepa Gambardelli. Przenikliwa, pełna inteligentnego humoru opowieść o kondycji człowieka jednocześnie zauroczonego, ale i zagubionego w świecie pustych gestów i płytkich relacji międzyludzkich; poszukującego sensu i piękna ukrytych w najmniejszych drobiazgach.

15 grudnia (sobota), godz. 20:15
„MŁODOŚĆ”

Aktorski popis legend kina – Michaela Caine’a i Harveya Keitela, ze znakomitym drugim planem (m.in. Rachel Weisz, Paul Dano, Jane Fonda i sam Diego Maradona). Dwaj przyjaciele – mistrz muzyki klasycznej i wielki reżyser – wyjeżdżają do luksusowego kurortu w Szwajcarii. W perfekcyjnej scenerii analizują niedoskonałości, sukcesy, wzloty i upadki – zarówno swojej kariery, jak i życia prywatnego.

Premiera filmu „ONI” (LORO) już 28 grudnia 2018r.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama