„Osiem białych nocy” Andre Aciman

osiem bialych nocyWspólna przyszłość dwojga ludzi ma przeróżne początki. Poznają się oni w pracy, w restauracji, na spacerze, znają się od dawna i dopiero po latach wybucha miłość. Ile par, tyle historii i chociaż niewątpliwie zdarza się, że są one do siebie podobne, każda ma w zanadrzu coś wyjątkowego.

Bohater książki „Osiem białych nocy” to trzydziestoletni mężczyzna. Udaje się on na przyjęcie na Manhattanie, które jest  organizowane z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Nie spodziewa się, że stanie przed szansą całkowitej zmiany swojego życia. Poznaje tam pewną kobietę, z którą spotyka się przez tydzień, co dzień w tym samym kinie. Nie ulega wątpliwości, iż tych dwoje do siebie ciągnie, jednak postanawiają być ostrożni. Osiem wieczorów między Bożym Narodzeniem a Sylwestrową nocą upływa tej dwójce na rozmowach, poznawaniu się i opieraniu coraz silniej działającej namiętności, która czuje się gotowa, by wyjść z ukrycia. Pozostaje tylko jedno pytanie, czy sami zainteresowani odnajdą w sobie niezbędną odwagę, żeby zawalczyć o szczęście?

„Osiem białych nocy” to powieść o początkach związku. O lęku, pragnieniach, które wraz z upływem czasu albo zanikną albo osiągną jeszcze większe rozmiary. W książce znajdziemy całą gamę emocji, z którymi, chcąc nie chcąc, każdy musi się czasem zmierzyć.

 

Agnieszka Miśkowiec

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show