„Smart Akademia”, czyli o środowisku w Sky Tower

smart akademiaZachowania proekologiczne nie są dziś objawem altruizmu, ale koniecznością taką samą, jak wpajanie najmłodszym idei troski o środowisko. Sky Tower podjęło się tego zadania i w ramach projektu „Smart Akademia” organizuje zajęcia edukacyjne dla dzieci. Kreatywne warsztaty tworzenia przedmiotów codziennego użytku na bazie rzeczy z recyclingu, gry, zabawy i konkursy z przyjaznymi dla środowiska nagrodami - to wszystko czeka na najmłodszych już 30 marca.

Nauka przez zabawę, zwiększenie ekoświadomości oraz pobudzenie wrażliwości na ochronę środowiska to jedynie niektóre z celów, jakie są stawiane przed inicjatywą. Podczas „Smart Akademii” w Sky Tower dzieci będą mogły wziąć udział w twórczych warsztatach rozwijających wyobraźnię i kompetencje społeczne. Najmłodsi będą poznawać również zasady segregacji śmieci oraz koncentrować się na kreatywnej zabawie, podczas której własnoręczne wykonają puzzle, grę memory czy ozdobią pojazdy w wersji XXL.

30 marca w Sky Tower pojawią się także strefy tematyczne: modowa, motoryzacyjna oraz muzyczna. Różnorodność atrakcji sprawi, że na tych warsztatach nikt na pewno nie będzie się nudzić! W ramach projektu jego uczestnicy wykonają biżuterię, nakrycia głowy, instrumenty muzyczne oraz prototypy środków transportu, używając jedynie rzeczy z recyclingu. Gotowe przedmioty posłużą do wspólnej zabawy, która będzie odbywała się pod czujnym okiem animatorów.

Warsztaty „Smart Akademii” odbędą się 30 marca, w godzinach 12.00-18.00, na poziomie 0 w Sky Tower (nieopodal supermarketu Piotr i Paweł). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama