Kulturalne wydarzenia tygodnia

altKarnawał trwa, mam nadzieję, że wasze sesje już nie. Dla wszystkich szczęśliwców, którzy wygrali tę nierówną walkę z zaliczeniami oraz wszystkich tych, którzy chcą być na bieżąco z wrocławskimi imprezami: przegląd kulturalnych wydarzeń, które odbędą się w nadchodzącym tygodniu. Zapraszam.

PONIEDZIAŁEK (17 lutego 2014 r.)

W piwnicy jednego z domów niezidentyfikowany szaleniec zamordował dziewięć osób, a ciała straceńców ułożył w przedziwną konfigurację. Brzmi intrygująco? To bardzo skondensowany opis sztuki „9. Rekonstrukcja”. Jednorazowo spektakl może obejrzeć tyle osób, na ile wskazuje tytuł sztuki. Pewnie zastanawiacie się, skąd ta druzgocąca liczba? Widzowie oglądają spektakl z perspektywy trucheł, jednak nie ma w tej sztuce miejsca na interakcję odbiorca – nadawca. Fabularny schemat przedstawienia oparty jest na analizie miejsca zbrodni przez oficerów śledczych. Jeśli nie jesteście kobietami w ciąży, wasze serce bije jak dzwon i nie macie z nim problemów, a także nie cierpicie na epilepsję – polecam! Ale tylko ludziom o mocnych nerwach. Zbiórka w pubie Skrzypek na dachu o 21:00.

WTOREK (18 lutego 2014 r.)

Nie ma chyba osoby, która nigdy w życiu, chociaż przez chwilę, nie grała w Scrabble. Jeśli jednak ktokolwiek się uchował, ma szansę nadrobić brak doświadczenia podczas Turnieju Gry w Scrabble organizowanego przez Nietotę. W zabawie mogą wziąć udział wszyscy, bez względu na to, czy są laikami, czy mistrzami słownych potyczek, czy potrafią kombinować, czy raczej starają się ułożyć wyraz idąc po linii najmniejszego oporu. Podstawową zasadą tej gry jest dobra zabawa. Dodam jeszcze, zupełnie na marginesie, że organizatorzy obiecali nagrodę dla championa… Jeśli jesteście zainteresowani udziałem, wejdźcie na stronę:https://www.facebook.com/events/594043437352551/?ref=2&;ref_dashboard_filter=upcoming&suggestsessionid=065b2d76d33a8e80ddf1d79c03afaaa1 i zapiszcie się na listę graczy – zapisy do 17 lutego!

ŚRODA (19 lutego 2014 r.)

Čači Vorba – polska grupa specjalizująca się w żywiołowej mieszance muzyki cygańskiej, karpackiej oraz bałkańskiej. Serwuje akustyczną fuzję muzyki etnicznej, jazzu, nowoczesnej bałkańskiej muzyki weselnej, latynoskiej rumby oraz innych gatunków wykonywaną na tradycyjnych akustycznych instrumentach. Potrafi zaskakiwać, grając bałkański twist i rumuński rock’n’roll. Te kuriozalne połączenia muzyczne w wykonaniu zespołu uhonorowanego wyróżnieniem Folkowego Fonogramu Roku, będziecie mogli usłyszeć w klubie Łykend o 20:00. Bilety w cenie 15 zł.

CZWARTEK (20 lutego 2014 r.)

Im większe różnice charakterów i temperamentów, tym większe problemy albo… tym ciekawsze efekty współpracy. A jeśli jeszcze te różnice występują między siedmioma młodymi osobami, skutki mogą być wybitnie zaskakujące. O 21:00 w strefie muzycznej Puzzle odbędzie się koncert Kapelanki – zespołu, którego brzmienie nieustannie ewoluuje, bazując na stylistyce indie wzbogacając ją o elementy elektroniki, dubstepowego groove’u i jazzu.

A jeśli już o zaskakujących mieszankach mowa, to połączenie celtyckiego śpiewu, baśniowego folku i odgłosów żelaza i morza również może was zainteresować. O 20:00 w klubie Łykend taki muzyczny koktajl zaserwuje Jordan Reyne, której głos możecie znać ze ścieżki dźwiękowej filmu „Władca pierścieni”.

PIĄTEK (21 lutego 2014 r.)

Bale maskowe to tradycja zakorzeniona w kulturze od wieków. Fly or Die nie odżegnuje się od niej i po raz drugi już zaprasza na MASK IS ON! CARNIVAL PROM. W tym roku wnętrzem Starej Drukarni zawładną: The Phantom, Kacpa, Boryn, Robert Ciastoń oraz Szymon Piotr. Organizatorzy zadeklarowali się, że – wyciągnąwszy wnioski z zeszłorocznej imprezy – zadbali o to, by zwiększyć komfort imprezowiczów w trakcie tegorocznej maskarady. Gdyby ktoś chciał zapytać – oczywiście, że obowiązują was maski! ;) Dodam, że w zeszłym roku poprzeczka kreatywności w nakryciach twarzy została postawiona bardzo wysoko i nie wypada jej obniżać...

Dla kontrastu, w Alibi koncert zagrają, powołane do życia w 2002 roku przez Grabaża i Kozaka, Strachy na Lachy. Start o 20:00, bilety w cenie 38 zł przedsprzedaż i 45 w dniu koncertu do nabycia w Alibi i sieci ticketpro.pl.

SOBOTA (22 lutego 2014 r.)

Tydzień po walentynkach, ale „love is in the air” przez cały rok. Kota jednak można zagłaskać na śmierć, a i też nadmiar słodyczy szkodzi. Kasia Mirowska składa więc propozycję nie do odrzucenia - „… za dużo wanilii, dodajmy trochę chilli”. W Capitolu o 19:00 zadba o to, by pikanterii nie zabrakło i zaprezentuje utwory ze swojej płyty Liquid Love.

W Łykendzie o 20:00 odbędzie się koncert dedykowany Skuterowi, legendzie wrocławskiego środowiska punkrockowego. Był współzałożycielem zespołu Zwłoki, który w latach 80. ubiegłego wieku miał swoje pięć minut. Grupa grała krótko, czasy nie były łaskawe i po trzech latach zespół zawiesił działalność. Po dwudziestu dziewięciu latach reaktywował się, a po roku zagrał fantastyczny koncert i planował występy w Anglii. Niestety, 25 lutego 2013 r. Skuter umiera na raka. Sobotni koncert ma być wyrazem pamięci o nim w pierwszą rocznicę jego śmierci.

NIEDZIELA (23 lutego 2014 r.)

O 20:00, w Eterze, koncert enigmatycznego zespołu Bokka. Właściwie wiemy o nim tyle, ile się domyślimy. Sceniczny kamuflaż opanowali do perfekcji. Zależy im na tym, żeby muzyki słuchać i odczuwać ją, a nie skupiać się na wizualnych aspektach, które często stają się równorzędną, a co gorsza główną atrakcją wielu koncertów. Bokka dba o to, by muzyka mówiła sama za siebie.

W Alibi, również o 20:00 wystąpi zaś artystka, o której można by pisać długo, a opis ten nie byłby przerostem formy nad treścią. Zamiast tego, aby zachęcić was do udziału w koncercie Marii Peszek zacytuję uczestniczkę, która brała udział w takim wydarzeniu: „Arcydzieło, nie koncert!”.

Ze swojej strony, jak co tydzień, życzę wam udanego tygodnia i mądrych wyborów!

Nina Elwira Matyba

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama