Rusz lenia! 3. edycja festiwalu sportów alternatywnych dla dzieci i młodzieży

Rusz lenia - impreza dla dzieci i młodzieżyWraz z nadchodzącym końcem lata odbędzie się trzecia edycja imprezy “Rusz Lenia - jeszcze trochę lata”. 21 i 22 września będziemy mieli okazję poznać świat sportów alternatywnych, zdobyć wiedzę na temat zdrowego odżywiania, a także przejść kurs pierwszej pomocy.

Rusz lenia - impreza dla dzieci i młodzieży

“Rusz Lenia” jest rozwiązaniem dla dzieci i młodzieży, którzy planujący nadchodzący rok poszukują nowych wyzwań. Wydrzenie realizowane przez grupę pasjonatów longboardu z pomocą swoich partnerów, w tym Miasta Wrocław, już po raz trzeci daje możliwość spróbowania swoich sił w licznych dyscyplinach sportów alternatywnych.

Społeczność longoboardowa

Wrocławska społeczność longoboardowa swoją pasją zaraziła już uczestników dwóch poprzednich edycji i teraz, podczas kolejnej edycji, ma chce zaangażować jeszcze większą grupę młodych sportowców. Projekt ma na celu przede wszystkim zwiększenie świadomości i wiedzy w zakresie zdrowego żywienia oraz aktywizację dzieci w wieku szkolnym przez zaprezentowanie im alternatywy do najpopularniejszych sportów takich jak piłka nożna czy siatkówka.

Inicjatorzy projektu - Monika Kaczmarczyk i Leszek Brzozowski - udowadniają, że sport nie musi być nudną rutyną, a przy okazji popularyzacji alternatywnych sportów miejskich, wzmacniają więzi lokalnej społeczności. Głównym organizatorem imprezy jest Fundacja Polskie Dzieci, która od lat dba o świadomość w zakresie zdrowego żywienia w okolicznych szkołach. W programie imprezy znajdziemy szkolenia z jazdy na rolkach i longboardzie, warsztaty kulinarne i pierwszej pomocy, naukę wspinaczki, żonglerki oraz balansowania na trickboardzie. Na miejscu dostępny będzie sprzęt sportowy dla uczestników, którzy go nie posiadają. Jednym z wydarzeń jest także akcja sprzątania Parku Zachodniego w ramach promocji dbania o środowisko.

Wydarzenie jest całkowicie darmowe, a dodatkowo uczestnicy mogą liczyć na liczne nagordy w konkursach przygotowanych szczególnie z myślą o początkujących.

Rusz lenia platat informacyjny

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama