„PS Kocham cię na zawsze” Cecelia Ahern

kocham cię na zawszeKiedy w 2007 roku na ekrany wszedł film „PS kocham cię” nikt nie podejrzewał, że opowiedziana w nim historia zyska tak wielkie rzesze zwolenników, a jednak tak właśnie się stało. Jednak na tym nie koniec. W roku 2012 światło dzienne ujrzała książka na podstawie adaptacji filmowej. Ta ponownie chwyciła za serce wielbicieli filmu. Z niemałym zaskoczeniem powitano fakt, że w bieżącym roku ukaże się kontynuacja losów Holly, młodej wdowy, której w stawianiu kolejnych kroków w nowej rzeczywistości pomagają listy męża, Gerrego.

Fabuła „PS Kocham cię na zawsze” swój początek ma siedem lat po śmierci Gerrego. Jego żona zdołała poskładać swoje życie i podnieść się po czasie żałoby. Ma stabilną posadę i ośmiela się spróbować dzielić codzienność z mężczyzną. Gdy Holly otrzymuje propozycję wzięcia udziału w podcaście na którym ma opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z utratą ukochanego mężczyzny, obawia się, że taki krok będzie tylko rozdrapaniem ran. Niestety ma rację...

Pośród słuchaczek debaty jest także Angela, która zainspirowana historiami postanawia założyć klub. Jego członkami mają być osoby nieuleczalnie chore chcące pozostawić po sobie nie tylko wspomnienia, ale także listy.

Druga część historii Holly, podobnie jak i pierwsza, skłania do refleksji nad własnym życiem. Przez zabieganą codzienność tak często zapominamy o tym, co naprawdę istotne. Cecelia Ahern pokazuje, że takim postępowaniem nie osiągniemy szczęścia, którego przecież szukamy. Wskazuje, którędy warto podążać, żeby próbować krok po kroku uwalniać się od trendów, jakie narzuca nam świat.

 

Agnieszka Miśkowiec

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama