Niesamowity świat pająków zagości w Sky Tower

wystawa pajakowOd 9 października Sky Tower opanują żywe pająki i skorpiony! Na poziomie +1 obiektu zostanie otwarta jedna z największych w Europie ekspozycji, na której można będzie zobaczyć ponad 50 spektakularnych stworzeń z całego świata, a niektóre nawet... wziąć do ręki. Dodatkowo na wystawie pojawią się także materiały edukacyjne oraz nawiązujące do tematu rzeźby, instalacje i mural, stworzone przez dolnośląskich artystów.

Jaki jest najbardziej jadowity pająk świata? Dlaczego „czarna wdowa” ma na tak negatywną opinię? Czym są pandinus imperator i theraphosa blondi? Czy skorpiony faktycznie świecą w UV? Na te i wiele innych pytań można będzie znaleźć odpowiedź w Sky Tower podczas Wystawy Pająków i Skorpionów. Aby pomóc lepiej poznać i zrozumieć te fascynujące stworzenia, w trakcie zwiedzania obecni będą fachowi przewodnicy, którzy odpowiedzą na pytania gości, a o każdej pełnej godzinie poprowadzą dodatkowe prelekcje. Wtedy też najwięksi śmiałkowie będą mogli potrzymać jeden z wybranych okazów na ręce! Wsparciem edukacyjnym posłużą również specjalne materiały - plansze 3D zawierające opisy i ciekawostki dotyczące żywej ekspozycji. Na wystawie w Sky Tower pojawią się głównie pająki – ptaszniki, ale będą też skorpiony, wije czy skolopendry.

To nie wszystkie atrakcje, jakie zostały przygotowane dla odwiedzających! Wchodzących do lokalu powita ogromny, prawie trzymetrowy pająk, a całość programu uzupełnią, wykonane przez dolnośląskich artystów: Rolanda Grabkowskiego, Mateusza Bąka oraz Piotra Saula, niesamowite rzeźby, instalacje w formie pajęczyn oraz mural o pow. prawie 50 m kw. autorstwa Malwiny Gaj i Wiktorii Dynowskiej.

- Zapraszamy dorosłych, dzieci, emerytów, całe rodziny oraz grupy przedszkolne i szkolne. Dla każdego wystawa w Sky Tower będzie zdecydowanie niezapomnianym przeżyciem, a nasi goście przekonają się, że „nie taki pająk straszny, jak go malują”. Dodatkowym smaczkiem, wyróżniającym ekspozycję w naszym obiekcie, będą artystyczne elementy, przygotowane przez lokalnych twórców. Niebawem dołożymy kolejne atrakcje - mówi Jagoda Najwer, odpowiedzialna za marketing Sky Tower.

Edukacyjna wystawa, zlokalizowana na poziomie +1 Sky Tower w pomieszczeniu naprzeciw Subway, czynna będzie codziennie od piątku, 9 października, w godzinach od 10:00 do 20:00. Bilety można kupić w lokalu oraz online: https://www.wystawapajakow.pl.

Przygotowano ją z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa sanitarnego. Koniecznym warunkiem uczestnictwa jest zasłonięcie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przed wejściem.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show