„Nadzwyczajni” Marcin Wyrwał, Małgorzata Żmudka

nadzwyczajniRok 2020 upływa pod znakiem pandemii koronawirusa. To zadziwiające jak bardzo wirus potrafił przewrócić życie ludzkości do góry nogami. Strach to pierwsze, co przyszło na myśl, kiedy po raz pierwszy zgłębiliśmy temat. Praktycznie z dnia na dzień wszystko zwolniło. Ci, którzy mogli sobie na to pozwolić, spędzali większość czasu w domach. Wiele spraw można było załatwić za pomocą internetu. Były to bardzo trudne tygodnie i chociaż chwilami mogłoby się wydawać, że wychodzimy na prostą, wcale tak nie jest.

Walka z COVID-19 trwa i nie widać jej końca. Z dnia na dzień przybywa zakażonych. Pogrążamy się w chaosie, który nakręcają media podając często sprzeczne informacje. Co chwila zmieniają się też obostrzenia, co powoduje dodatkowy zamęt. Nosimy maseczki, dezynfekujemy dłonie, zachowujemy dystans i słyszymy, że to wystarczy, że z jednej strony wszystko jest pod kontrolą z drugiej zaś... nadal nic nie wiadomo.

„Nadzwyczajni” to reportaż z pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Poznajemy bohaterów, lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarki, pracowników DPS-ów, którzy od początku pandemii próbują podchodzić do tematu bardzo profesjonalnie. Niestety ich działania często są gaszone przez system, który trzyma nad nimi pieczę. Nie jest dobrym posunięciem, gdyż lekarze niejednokrotnie już pokazywali, że ich działania są trafniejsze niż obostrzenia i nakazy. Czytelnik odnajdzie tutaj również przejmujące wyznania kuracjuszy z sanatoriów.

Prezentowana książka jest niewątpliwie ważna na polskim rynku wydawniczym. To okazja, by przekonać się jak wygląda od środka praca na wysokich obrotach w dobie COVID-19. Oprócz tego „Nadzwyczajni” odsłaniają prawdę o służbie zdrowia, o jej brakach i niedociągnięciach.

 

Agnieszka Miśkowiec

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show