Jak smakują Nadodrze, Grabiszyn, Stare Miasto, Gaj, Gądów Mały?

pyszne plWyjątkowe w skali kraju miasto, w którym zamiast sztywnego podziału na dzielnice hołduje się podziałowi na osiedla, z którymi identyfikują się mieszkańcy. Na każdym z nich życie toczy się odmiennym rytmem – inaczej się wypoczywa, spaceruje, dojeżdża do pracy. Każda okolica ma też swoje ulubione restauracje, które są oczywistym wyborem, gdy przychodzi ochota na jedzenie z dostawą do domu. Dla wszystkich mieszkańców Wrocławia, którzy na pytanie „Skąd jesteś?” odpowiadają nazwą osiedla i potrafią bez zastanowienia polecić najlepsze lokale w sąsiedztwie, Pyszne.pl przygotowało we współpracy z topowym polskim fotografem dronowo-instagramowym wyjątkową niespodziankę.

Ulica, którą codziennie przechodzimy, pobliski sklepik za rogiem, miejsca, które uważamy za nasze i ludzie, których dobrze znamy. Tego nie znajdziemy po drugiej stronie miasta ani w najbardziej uczęszczanych, turystycznych punktach. Nasze życie toczy się nie tyle we Wrocławiu, co konkretnie: na Nadodrzu, na Grabiszynie, na Starym Mieście, na Gaju, na Gądowie Małym. To tutaj wracamy codziennie po dniu pełnym wrażeń, aby zrelaksować się przy ulubionym jedzeniu, zamawiamy pierogi na rodzinny obiad podczas leniwej niedzieli czy pizzę podczas oglądania meczu ze znajomymi.                

Spośród szerokiej różnorodności dań dostępnych z dostawą we Wrocławiu najbardziej rozchwytywana jest pizza – na obszarach takich jak Gądów Mały czy Grabiszyn w jej dostarczaniu specjalizuje się ponad ⅓ lokalnych restauracji. Lokale serwujące kuchnię polską odgrywają największą rolę na Gaju – pierogi, żurki i zestawy obiadowe wydaje prawie co piąta spośród przeszło 200 obsługujących ten obszar restauracji. Najwyższy odsetek lokali, z których można zamówić sushi (20%), obserwujemy na Gądowie Małym.                

Najbardziej przyjazne wegetarianom i weganom są Stare Miasto i Nadodrze. Należą one też do rejonów o najbogatszej ofercie restauracyjnej we Wrocławiu. W pierwszym z nich jedzenie dostarcza do drzwi 376 lokali, spośród których aż 51 może pochwalić się najwyższą 5-gwiazdkową oceną na Pyszne.pl. 95 restauracji zaopatruje dzielnicę w pizzę, 57 – w dania kuchni polskiej, a 45 – w sushi. Z kolei na Nadodrzu zamówienie z dostawą można złożyć aż w 361 restauracjach oferujących szeroką różnorodność kuchni świata.                     

Co trzecia restauracja we Wrocławiu nie dolicza opłat za dostawę. Na Nadodrzu i na Starym Mieście działa w ten sposób co drugi lokal. Na 5 gwiazdek zasługuje zdaniem klientów 12% restauracji w mieście, w tym najwięcej na Nadodrzu (niemal co szósta).                

Który rejon jest najlepszy we Wrocławiu? Dla każdego jego własny. Dla wszystkich, których serce bije mocniej na widok znajomych ulic i budynków, Pyszne.pl stworzyło limitowaną serię obrusów z fotografiami z lotu ptaka miejsc charakterystycznych dla:

●    Gądowa Małego,
●    Gaju,
●    Grabiszyna,
●    Nadodrza,
●    Starego Miasta.                                 

Współtwórcą obrusów jest Wojciech Radwański, śląski fotograf znany między innymi z projektu Bałtyk, który zapoczątkował boom na fotografię dronową w Polsce. Artysta specjalizuje się w ujęciach architektury, krajobrazów i motoryzacji, jest też jedną z pierwszych osób, które otrzymały pozwolenie na wykonanie zdjęć na lotnisku. Jego konto na Instagramie śledzi ponad 17 tysięcy osób.
                                 
Obrusy można zdobyć, składając zamówienia na Pyszne.pl w wybranych wrocławskich restauracjach, w czym pomocne będzie śledzenie ich w mediach społecznościowych, a także profili Pyszne.pl oraz lokalnych znawców dobrego jedzenia. A oto lista wybranych lokali biorących udział w projekcie:

Nadodrze: Nadodrze Cafe Resto Bar, Hardcore Muffins, Łaskotki Cookie Dough Bar, Lubię Pierogi
Gaj: Siesta Trattoria
Mały Gądów: Bistro Bar Tymianek, Slice of Heaven
Stare Miasto: Osiem Misek, Woosabi, Szamani, Wok in

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show