„Apteka pod Złotym Moździerzem. Obca” Lucyna Olejniczak

apteka pod zlotym mozdzierzemKiedy w ubiegłym roku światło dzienne ujrzał ostatni tom serii „Kobiety z ulicy Grodzkiej” Lucyny Olejniczak, trudno było uwierzyć, że to koniec. Na szczęście autorka po raz kolejny zdecydowała się zaprosić czytelników do Krakowa i opowiedzieć o tym, co miało miejsce przed wydarzeniami, które opisała na kartach sześciotomowej sagi.

1831 rok. Kiedy w Galicji wybucha epidemia cholery, z jednej z wiosek ucieka kobieta w ciąży. Ma nadzieję, że ten radykalny krok przybliży ją do spokojnego i szczęśliwego życia. Kilkanaście lat później jej córka wybiera drogę zakonną i wstępuje do klasztoru benedyktynek. Pobyt w Krakowie poza posługą wiąże się dla dziewczyny również z walką w powstaniu krakowskim. Tam też poznaje miłość i rodzi się w niej pragnienie prowadzenia własnej apteki. Dzięki temu mogłaby pomóc potrzebującym...

Po raz kolejny Lucyna Olejniczak pokazuje waleczne kobiety, które pomimo trudnego życia w ciężkich czasach, mają w sobie dość siły, by stanąć do boju o własne szczęście. Powieść, chociaż solidnych rozmiarów (ponad 700 stron) czyta się bardzo lekko i przyjemnie. Jej lektura to świetny plan na wieczór.

 

Agnieszka Miśkowiec

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show