Rusza nabór do konkursu II "Long Story Short Film Festival"

konkurs salamandryRusza nabór do konkursu II edycji Dolnośląskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych „Long Story Short Film Festival”. Twórcy mogą zgłaszać filmy do 26 marca. Tegoroczna edycja festiwalu organizowanego przez Dolnośląskie Centrum Filmowe odbędzie się stacjonarnie w kinie DCF w dniach od 15 do 18 kwietnia, a następnie w sieci od 19 do 25 kwietnia. Wszystkie filmy prezentowane zarówno w kinie jak i on-line będą bezpłatne.

- Ubiegłoroczna edycja Long Story Short Festival była dla nas ważnym wydarzeniem. To pierwszy dolnośląski festiwal zorganizowany całkowicie online. Pokazy festiwalowe obejrzano ponad 22 tysiące razy, a widzowie meldowali się z całego kraju. Pokazaliśmy ponad 90 filmów, a zgłoszeń było prawie 200. Liczymy, że w tym roku zainteresowanie festiwalem będzie równie duże – mówi Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Do konkursu mogą być zgłaszane filmy polskich twórców, nie dłuższe niż 45 minut i zrealizowane po 1 stycznia 2019 roku. Filmowcy powalczą o statuetki Salamandry oraz czeki po 3 tysiące złotych w każdej z trzech kategorii: fabuła, dokument oraz animacja. Termin zgłoszeń mija 26 marca 2021 roku. Zwycięzców wybierze jury, do którego zaproszeni zostali ludzie ze świata filmu, literatury i muzyki. Nagrodę dziennikarzy przyznają przedstawiciele dolnośląskich mediów. Organizatorzy przewidzieli również nagrodę publiczności. Aby zgłosić film, należy wypełnić formularz na stronie https://shortfestival.pl/zglos-film/

Tegoroczna edycja festiwalu to dwie główne sekcje: „Konkurs” i „Panorama”. W sekcji konkursowej widzowie obejrzą filmy wyselekcjonowane z nadesłanych zgłoszeń. Z kolei „Panorama” to pomysł na zaprezentowanie filmów krótkometrażowych znanych i cenionych twórców. Ponadto widzowie spotkają się ze specjalnymi gośćmi festiwalu – znanymi i cenionymi twórcami krótkich metraży.

– Konkurs jest najważniejszym elementem każdego festiwalu. Zapraszamy zarówno uznanych filmowców, studentów i absolwentów szkół filmowych i artystycznych, jak również amatorskich twórców z całej Polski. Po 26 marca rozpocznie się proces selekcji. 6 kwietnia ogłosimy oficjalny program – dodaje Jarosław Perduta.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show