„Księga dwóch dróg” Jodi Picoult

ksiega dwoch drogNajnowsza powieść znanej amerykańskiej autorki to między innymi egipski przewodnik po życiu pozagrobowym z mocno postawioną tezą, że dusza ma do wyboru dwie drogi. Śmierć. To ona przewija się przez całą tę opowieść, jednak lekkość pióra pisarki sprawia, że czytelnik nie czuje się tą tematyką przytłoczony.

Dawn Edelstein porzuciła swoje dotychczasowe życie. Do takiego kroku przyczyniła się tragedia, która dotknęła jej rodzinę. Teraz jako doula towarzyszy ludziom odchodzącym z tego świata. Pomaga oswoić się im z perspektywą bliskiego końca życia, a także uporządkować ostatnie sprawy. Nadchodzi jednak dzień, kiedy ona sama musi stanąć twarzą w twarz z własną śmiertelnością. Myśli, które wtenczas ją nachodzą są dla niej zaskakujące. W głowie nie pojawia się obraz męża tylko innego mężczyzny... Dawn wraca do Egiptu. Tam kontynuuje prace i wciąż ma nadzieję na spotkanie dawnej miłości.

Fabuła „Księgi dwóch dróg” jest czymś świeżym. Temat śmierci, powiązany z Egiptem, jego kulturą czy wierzeniami pojawia się w literaturze obyczajowej bardzo rzadko, a może wcale? To właśnie sprawia, że czytelnicy poszukujący czegoś nowego przy sięgnięciu po nową powieść Jodi Picoult nie będą rozczarowani. To bardzo emocjonująca historia opowiedziana niebanalnie i z pasją odczuwalną na każdym kroku.

 

AM

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show