„Jak czerpać radość z pracy” Marie Kondo

jak czerpac radosc z pracyPo dobrze przyjętej książce Marie Kondo o tytule „Magia sprzątania”, w której przedstawiała praktyczne wskazówki jak ogarniać przestrzeń wokół siebie w mieszkaniu, autorka powraca z nowym poradnikiem. Tym razem wraz z psychologiem Scottem Sonensheinem pochyla się nad tematem pracy. Jak ją organizować, by przynosiła radość zamiast negatywnych emocji. Co w tej kwestii jest naprawdę istotne.

Poradnik podzielony został na rozdziały, w których zaprezentowane zostały działania niezbędne do oczyszczenia przestrzenie wokół siebie. Przystępując do nich warto najpierw uporządkować biurko tak, by zostawić na nim tylko to, co potrzebne. Wszelkie rodzinne zdjęcia nie powinny mieć swojego miejsca w pracy, gdyż według Kondo, rozpraszają myśli. Przedmioty, jakimi się otaczamy powinny kojarzyć się tylko pozytywnie, gdy jest inaczej, warto się ich pozbyć. Autorka pokazuje również jak istotne jest porządkowanie planu dnia. Gdy panuje w nim chaos, o wiele trudniej jest utrzymywać harmonię wokół siebie.

Autorka przekonuje, że wskazówki, które zawiera w książce mogą przynieść zadowalające efekty, gdy będą wdrożone w życie i powtarzane, aż wejdą w nawyk. Jeśli obowiązki zawodowe będą sprawiały nam przyjemność, poprawę odczujemy również na płaszczyźnie prywatnej.


AM

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show