Poznaj bliżej mieszkańców lasów i dowiedz się, jak o nich zadbać

las bielanyDlaczego las jest tak ważny dla środowiska, jakie rośliny i zwierzęta można tam spotkać, jak się w nim należy zachowywać? Tego będzie można dowiedzieć się podczas akcji edukacyjnej „Odkryj tajemnice lasów” organizowanej przez Centrum Handlowe Auchan Bielany we współpracy z Lasami Państwowymi. Od 10 do 24 maja w pasażu galerii handlowej będzie można obejrzeć wystawę edukacyjną na temat lasu i jego mieszkańców, a na zewnątrz ustawione zostaną budki lęgowe dla ptaków. Dodatkowo w mediach społecznościowych centrum pojawią się filmy prezentujące wiele ciekawostek na temat lasu i jego mieszkańców.

Wystarczy krótka podróż za miasto, żeby znaleźć się w lesie! Naszą okolice otaczają liczne tereny zielone. Warto poznać je bliżej i dowiedzieć się, jakie gatunki roślin i zwierząt je zamieszkują oraz jak można je chronić. Dlatego warto wziąć udział w akcji edukacyjnej „Odkryj tajemnice lasów” organizowanej przez Centrum Handlowe Bielany we współpracy z Lasami Państwowymi.

Od 10 do 24 maja podczas codziennych zakupów w galerii handlowej będzie można obejrzeć wystawy edukacyjne i dowiedzieć się m.in.: jakie gatunki drzew można zaobserwować w polskich lasach, jakie zwierzęta można w nich spotkać, a także jak powinniśmy przygotować się na wycieczkę do lasu. Podczas wystawy będzie można również dowiedzieć się, jak zbudować budkę lęgową dla ptaków, którą można potem umieścić np.: w przydomowym ogrodzie.Te małe konstrukcje chętnie zasiedlą takie ptaki, jak muchołówka, sosnówka, czubatka, pleszka czy sikorka bogatka. Budki lęgowe dla ptaków będzie można obejrzeć także w sąsiedztwie centrum handlowego.  

Wiedzę zdobytą podczas wystawy w centrum handlowym będzie można utrwalić i uzupełnić, oglądając filmy dostępne na profilu galerii handlowej na Facebooku. Widzowie dowiedzą się z nich, dlaczego las jest tak ważny oraz jakie rośliny, ptaki, owady i ssaki można w nim spotkać. Poznają także pracę osób dbających o przyrodę. Filmy dostępne będą pod adresem https://www.facebook.com/CentrumHandloweAuchanBielany

Odwiedzający profil centrum handlowego na Facebooku będą mogli wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania będą ciekawe książki przyrodnicze. Aby zdobyć jedną z nich wystarczy pod postem konkursowym udostępnić zdjęcie przedstawiające siebie lub bliskich na tle ulubionego drzewa. Jury wybierze spośród nich trzy najciekawsze zdjęcia.

Wystawa pt. „Odkryj tajemnice lasów” odbędzie się od 10 do 24 maja w pasażu Centrum Handlowego Auchan Bielany przy ulicy Francuskiej 6 w Bielanach Wrocławskich. Filmy oraz konkurs dla internautów będą dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/CentrumHandloweAuchanBielany

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show