Dzień Dziecka w Kinie Nowe Horyzonty oraz pierwsze po przerwie spotkanie z twórcami filmowymi

kino dzieciFilmowe przygody i wybryki przed wielkim ekranem - oto plan Kina Nowe Horyzonty na wspólne świętowanie Dnia Dziecka. W końcu kino to najlepsze miejsce, by uwolnić wyobraźnię, przeżywać niesamowite historie i na chwilę stać się kimś innym.

Kino to również przestrzeń otwarta na rozmowę, dlatego po długiej przerwie w repertuarze powracają pokazy połączone ze spotkaniami z ich twórcami: na pierwszy ogień przedpremierowy seans „Prostych rzeczy” i spotkanie z reżyserem filmu.

Kinowybryki. Dzień Dziecka w KNH

Od 29 maja do 6 czerwca Kino Nowe Horyzonty zaprasza najmłodszych widzów do wspólnego przeżywania niesamowitych historii wraz z bohaterami wspaniałych filmów i bajek.

Z okazji Dnia Dziecka w repertuarze kina zagości jeszcze więcej filmowych opowieści dla młodej publiczności (m.in. oscarowe „Co w duszy” gra, ulubiona seria filmowa o przygodach Basi czy premierowe i pełne zagadek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu”).

Kinowybryki to hasło, które przypomina, że wyobraźnia i niczym nieskrępowana zabawa idzie w parze z dobrym i wartościowym kinem. To również zaproszenie do wspólnych harców w kinowej przestrzeni. Z okazji Dnia Dziecka Kino Nowe Horyzonty zachęca do przywołania karnawałowej atmosfery i przebrania się za kogo się chce. Nieustraszona piratka? Waleczny rycerz? Na najmłodszych widzów w przebraniu w kinowym bistro czeka słodka niespodzianka - do każdego zamówienia gałka lodów z polewą i posypką w prezencie.

Proste rzeczy - pokaz przedpremierowy i spotkanie z twórcami

Kino Nowe Horyzonty powraca nie tylko do prezentowania filmów, lecz również do spotkań z ich autorami - 3 czerwca (czwartek) o godzinie 19:00 widzowie będą mieli okazję wziąć udział w specjalnym, przedpremierowym pokazie „Prostych rzeczy”: unikatowej w polskim kinie hybrydy fabuły i dokumentu, która wzbudziła gorące dyskusje podczas ostatniej edycji festiwalu Nowe Horyzonty. Z okazji premiery filmu z wrocławską publicznością spotka się reżyser Grzegorz Zariczny (nagrodzony na Sundance za „Gwizdek” i „Fale”) oraz odtwórca głównej roli męskiej – Błażej Kitowski.

Arcydzieła światowego kina na wielkim ekranie

Wraz z powrotem do gry, Kina Nowe Horyzonty zaprasza na zaległe filmy z programu Akademii Kina Światowego. To wyjątkowa okazja, by na wielkim ekranie odkryć klasykę kina. W programie: oscarowy „Bulwar Zachodzącego Słońca” z Glorią Swanson i Williamem Holdenem, „Czarownice” z 1922 roku czy niemiecka produkcja „Przygody księcia Ahmeda”.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Reklama

Error: Any articles to show