Koncerty pamięci Witolda Małcużyńskiego w Filharmonii Wrocławskiej

altZapraszamy na koncerty symfoniczne 28 lutego i 1 marca poświęcone pamięci Witolda Małcużyńskiego, znakomitego polskiego pianisty, którego setna rocznica urodzin przypada w tym roku.

Witold Małcużyński został laureatem 3. nagrody w III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w 1937 roku. Koncertował na całym świecie, jego repertuar obejmował wszystkie utwory Chopina, a także dzieła fortepianowe Liszta, Brahmsa, Szymanowskiego, Skriabina, Debussy’ego, Bartóka i Prokofiewa. Nagrywał dla wytwórni Columbia, Angel i EMI. Uczestniczył w pracach jury międzynarodowych konkursów pianistycznych. Przyczynił się do zwrócenia Polsce skarbów wawelskich i bezcennych pamiątek kultury narodowej, które na okres wojny zostały wywiezione za ocean na przechowanie.

Dokładnie czterdzieści pięć lat temu 28 lutego i 1 marca Witold Małcużyński zagrał we wrocławskiej Filharmonii wraz z Orkiestrą Symfoniczną prowadzoną wówczas przez Andrzeja Markowskiego. W rocznicę tych występów koncerty poświęcone pamięci pianisty poprowadzi znakomity dyrygent Marek Pijarowski.

Koncerty symfoniczne odbędą się w piątek 28 lutego o godz. 19:00 i w sobotę 1 marca o godz. 18:00!

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież