MARZEC W TEATRZE PIEŚŃ KOZŁA

altZapraszamy na marcowe spektakle w wykonaniu zespołu Teatru Pieśń Kozła. W dniach 13-16 marca 2014 o godz. 20.00 odbędą się pokazy najnowszego spektaklu Teatru Pieśń Kozła pt. Portrety Wiśniowego sadu, opartego na dramacie Antoniego Czechowa Wiśniowy sad w reżyserii Grzegorza Brala. W kolejnym tygodniu: od 20 do 23 marca 2014 o godz. 20.00. prezentowany będzie wielokrotnie nagradzany spektakl Pieśni Leara (reż. Grzegorz Bral).

13-16 marca 2014 o godz. 20.00 zapraszamy na pokazy najnowszego spektaklu Teatru Pieśń Kozła pt. „Portrety Wiśniowego sadu", opartego na dramacie Antoniego Czechowa Wiśniowy sad w reżyserii Grzegorza Brala.

Dramat Czechowa w muzycznej interpretacji Guya Pearsona i Macieja Rychłego to opowieść o „raju utraconym”. Tytułowy roztrwoniony Wiśniowy sad, symbol unicestwionych wartości, poetycko mitologizuje się w pamięci. We wspomnieniach dawny świat przeistacza się w nieosiągalną doskonałość. Reżyser snuje historię bohaterów za pomocą gestów, ruchu, tańca, na pierwszym planie pozostaje jednak zawsze muzyka. Kreuje relacje, definiuje zdarzenia i bohaterów, tworząc w połączeniu z liryką Osipa Mandelsztama i Anny Achmatowej wyszukane „poematy muzyczne”.

Wielokrotnie nagradzany spektakl Pieśni Leara w wykonaniu Teatru Pieśń Kozła będzie można zobaczyć we Wrocławiu już 20-23 marca 2014 o godz. 20.00.

Minimalistyczna scenografia spektaklu i reżyser-narrator to preludium do widowiska, w którym najważniejszym aktorem jest muzyka. Każda pieśń jest punktem wyjścia do kolejnego „dramatycznego poematu”. Muzyka staje się rzeczywistą postacią lub zdarzeniem, kreuje relacje międzyludzkie.

Miejsce: ul. Purkyniego 1, 50-155 Wrocław
Bilety w cenie: 50 zł/30 zł
Sprzedaż biletów: ticketpro.pl (dostępne online, w salonach Empik oraz punktach sprzedaży ticketpro.pl)

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież