Kulturalne wydarzenia tygodnia

altOstatni pełny tydzień karnawału przed nami. Atrakcji kulturalnych do wyboru – do koloru. Zapraszam!

PONIEDZIAŁEK (3 marca 2014 r.)

O 17:30 na deskach Teatru Polskiego Jak się kochają w niższych sferach. Obsada złożona z nazwisk znanych polskich aktorów w komedii omyłek jednego z bardziej uznanych twórców gatunku - Alana Ayckbourna. Będzie dynamicznie, symultanicznie, zabawnie. Spieszcie się jednak z rezerwacją biletów – wolne miejsca można (dosłownie) policzyć na palcach jednej ręki!

Dla fanów narodowego wieszcza nie lada gratka – II odsłona ekspozycji Historia rękopisu „Pana Tadeusza” - teksty, konteksty, realia w Kamienicy pod Złotym Słońcem. Wątek fabularny ksiąg od VII do XII i Epilogu, stanowić będzie myśl przewodnią ekspozycji II odsłony. Zobaczyć na niej będzie można zarówno rękopis poematu, jak i ciekawe jego wydania, także w tłumaczeniach. Serdecznie was zachęcam do wstąpienia na wystawę – możecie potraktować to jako spełnienie patriotycznego obowiązku. ;)

W Puzzlach zaś, jak co tydzień, Coctail Night Party, czyli projekt krzewiący kulturę picia alkoholu. Kiedyś wam już o nim wspomniałam i doszły mnie słuchy, że uczestnicy byli bardzo zadowoleni!

WTOREK (4 marca 2014 r.)

Ostatki! Centrum Kultury Zamek zaprasza na Śledzika w przedwojennym stylu. Przeniesieni w czasie do przedwojennego Breslau dowiecie się, w jaki sposób, gdzie oraz co jedzono i pito na początku XX wieku oraz wybierzecie się w muzyczną podróż dzięki BRESLAUER COCKTAIL. Start o 19:00, bilety: 30 zł.

O 19:00 w Alive psychodelicznym, progresywnym post-rockiem uraczy was zespół Thesis. Wejściówki za 15 zł.

W Colloseum Jazz Caffe wystąpi Tone Raw – zespół czterech instrumentalistów, tworzących muzykę opartą na klasycznym europejskim jazzie z elementami muzyki ludowej krajów germańskich, skandynawskich i słowiańskich. Ich utwory to zderzenie tradycji z nowoczesnością. Studenci wchodzą za 10 zł, pozostali za 15. Start o 20:00.

ŚRODA (5 marca 2014 r.)

Bastards on Parade – celtycki folk punk z Galicji na scenie klubu Łykend. Start o 20:00, wchodzicie za 20 zł.

W ramach Ethno Jazz Festival reżyserowane przez Krystynę Jandę wydarzenie muzyczno-teatralne Flamenco namiętnie. Na stronie organizatora festiwalu możemy przeczytać, że spektakl w prosty sposób opowiada o uczuciach i wielkich ludzkich namiętnościach. Przeplatanie polskiej piosenki Ewy Demarczyk Czerwonym blaskiem otoczona z hiszpańskimi rytmami i melodiami, powoduje, że tekst jest jedynie punktem wyjścia i wprowadza widzów do pełnego pasji świata flamenco, gdzie taniec, śpiew, rytm i dźwięki gitary opowiadają o najgłębszych ludzkich emocjach – od bólu i rozpaczy po niewypowiedzianą radość. Rozpoczęcie o 19:30 w Imparcie.

CZWARTEK (6 marca 2014 r.)

O 18:00 w Firleju wernisaż fotografii Tomasza Kulbowskiego „Przypadki”. Jak pisze organizator wystawy, głównym obiektem prac jest człowiek w przestrzeni publicznej – jego codzienne rytuały oraz interakcja z otoczeniem i wzajemne oddziaływanie jednego na drugie. Wykorzystując dyskretny charakter fotografii ulicznej, autor utrwala rzeczywistość zastaną, nie będącą reakcją na jego obecność czy widok aparatu fotograficznego. (…) Przypadek staje się tutaj współautorem fotografii, a sam autor, bardziej niż na intelekcie, namyśle i planowaniu, opiera się na instynkcie, refleksie i improwizacji. Dodam, że wystawę można oglądać do 23 maja. Wstęp wolny.

Limboski to zespół złożony z wyjątkowych osobistości. Wkroczyli na rynek muzyczny z impetem i dobrze wiedzą, co mają do zaoferowania. Jeśli chcecie sprawdzić, czy zapewnienia o muzyce wysokiej jakości to nie przechwałki odwiedźcie klub Łykend o 20:00.

W czwartkowy wieczór w Alibi zagości popularny duet Donatan i Cleo. W czasie ich pierwszego wrocławskiego koncertu zabrzmi nie tylko najbardziej znany owoc współpracy tej dwójki, ale też starsze hity, covery oraz autorskie teksty Cleo. Dużo tańca, przaśnych anegdot oraz swojski klimat. Ponadto, artyści obiecali poświęcić czas fanom, więc po występie będziecie mieli szansę zdobyć autograf i zrobić sobie z nimi wspólne zdjęcie. Koncert Donatana i Cleo rozpocznie się o 23, natomiast sama impreza z okazji Dnia Kobiet, którą to duet uświetnia swoją obecnością, rozpoczyna się o 20. W dniu koncertu panie wchodzą za 30 zł, panowie za 35.

PIĄTEK (7 marca 2014 r.)

W piątkowy wieczór królują kultowe zespoły polskiej sceny muzycznej. Trudno rekomendować ich koncerty, ponieważ nazwy zespołów to marki same w sobie. Podam więc tylko namiary: Perfect w Hali Stulecia, Ira w Alibi. W obu przypadkach start o 20:00.

W Multikinie miniMaraton filmowy, w repertuarze 300 oraz 300: Początek Imperium. Oba filmy trwają łącznie około 220 minut. Start o 22:00.

SOBOTA (8 marca 2014 r.)

O 19:00 w Sali Koncertowej Radia Wrocław reżyserowany przez Piotra Loretza recital Edyty Geppert, który jest znakomitą okazją do spotkania z niezwykłym kunsztem interpretatorskim artystki, a także z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów.

Teatr Komedia w dzień kobiet zaprasza o 20:30 na spektakl Boeing Boeing – opowieść o kobietach, które łączą siły, by utrzeć nosa pewnemu cwaniakowi…

W Hali Stulecia o 19:00 wystąpi Sylwia Grzeszczak z zespołem.

Dla spragnionych tanecznych wrażeń zaproszenie do Alibi na Gorączkę sobotniej nocy. Organizatorzy obiecują imprezę od 21:00 do białego rana.

NIEDZIELA (9 marca 2014 r.)

Niedzielny wieczór upływa pod hasłem kabaretów: w Sali audytoryjnej WCK wielokrotnie nagradzany kabaret Limo. Niepodważalnymi walorami twórczości grupy są: umiejętna obserwacja rzeczywistości, wyłapywanie jej absurdów, bardzo dobre aktorstwo, mistrzowska gra słowem oraz mądry tekst i trafna pointa, która w sprytny sposób definiuje otaczającą nas rzeczywistość. Start o 18:00.

Od 19:00 w Mleczarni Stand-up Comedy in English. Peadar de Burca w swoim monodramie opisuje przeżycia Irlandczyka mieszkającego z rodziną w Polsce. Poczynając od trudności językowych, a kończąc na usiłowaniach zabicia karpia na Boże Narodzenie, felietonista Gazety Wyborczej i Elle demonstruje jedyne w swoim rodzaju, skandalizujące poczucie humoru, w swej istocie zarówno brawurowo zabawne jak i śmiertelnie poważne. Ostrzegam: nikt niczego nie tłumaczy! ;)

Pozostaje mi życzyć udanego tygodnia i mądrych wyborów!

I jeszcze, drogie Panie, spełnienia marzeń!

Nina Elwira Matyba

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież