„Witaj w Klubie" w Multikinie

altW czwartek 13 marca o 20.00 w ramach projektu Grażyny Torbickiej „Kocham Kino w Multikinie” widzowie będą mogli zobaczyć przedpremierowo „Witaj w klubie”. Film jest nie tylko festiwalem gry aktorskiej tegorocznych zdobywców statuetek Oscara, czyli wspaniałego duetu Mathew McConaughey i Jared Leto. To również poruszająca i piękna opowieść o człowieku zdolnym do najgłębszej metamorfozy.

Bourbon, kobiety, papierosy, przekręty, narkotyki i rodeo. Życie Rona Woodroofa, drobnego kombinatora z Dallas, obfituje w proste i szybkie przyjemności. Gdy przyjdzie mu zmierzyć się ze śmiertelną chorobą, jego świat stanie na głowie, a on, trzymając się życia wszystkim siłami, wykorzysta wszelkie znane sobie legalne, półlegalne i całkowicie zakazane metody, by jak najlepiej przeżyć każdy kolejny dzień.

Film zdobył 2 marca 3 nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej – Oscary w kategoriach: najlepsza pierwszoplanowa rola męska – Mathew McConaughey, najlepsza drugoplanowa rola męska – Jared Leto, najlepsza charakteryzacja.

„Aktorskie szarże, dynamiczna narracja, efektowna i szanująca inteligencję widza konwencja, sporo humoru, zarówno na poziomie słowa, jak i formy filmowej, podbudowujące przesłanie i sprawdzony motyw choroby jako kuźni charakteru. Okej, Witaj w klubie to film skrojony pod Oscary. Tym razem jednak warto wziąć to za komplement” – Michał Walkiewicz, Filmweb.pl

„Lekki, ale nie błahy, zabawny, ale nie śmieszny, poruszający, ale nie patetyczny... Dallas Buyers Club to film, który ogląda się o wiele lepiej, niż rodeo”. – Anna Tatarska, Stopklatka.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież